Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Opinie pożyczek » Via SMS – opinie i recenzja

Via SMS – opinie i recenzja

Firma pożyczkowa VIA SMS należy do międzynarodowego konsorcjum finansowego, które działa nie tylko w Polsce, ale również w krajach takich jak Litwa, Łotwa, Czechy, Szwecja czy Hiszpania. Na polskim rynku marka VIA SMS funkcjonuje dość długo, bo od 2011 roku. W 2012 otrzymała wyróżnienie „Przyjazna Pożyczka”, co pokazuje, że bardzo szybko zdobyła zaufanie zarówno wśród pożyczkobiorców jak i ekspertów rynku finansowego. 

 
Darmowa pożyczka Tak
Pierwsza pożyczka od 100 do 1500 zł
Kolejna pożyczka  Maksymalnie 4000 zł
Czas na spłatę  30 dni
Wiek  20-72 lata
Minimalny wymagany dochód  0 zł
Czas wypłaty środków 15 minut
Wniosek ZŁÓŻ WNIOSEK W VIA SMS

VIA SMS opinie

VIA SMS specjalizuje się w oferowaniu pożyczek krótkoterminowych z 30-dniowym okresem spłaty. Nowi klienci mogą zawnioskować w tej firmie maksymalnie o 1500 złotych, zaś stali klienci mogą uzyskać po pewnym czasie nawet 4000 złotych. Przy drugiej pożyczce można otrzymać 2000 złotych, za trzecim razem 2500 złotych, przy czwartej pożyczce 3000 złotych, zaś maksymalna kwota 4000 złotych dostępna jest do uzyskania podczas wnioskowania o piątą pożyczkę.

O pożyczkę w VIA SMS można ubiegać się przez całą dobę bez wychodzenia z domu. Cały proces wnioskowania odbywa się w 100% online, a czas oczekiwania na wydanie decyzji pożyczkowej jest wyjątkowo krótki. Jedynym dokumentem, który należy mieć przy sobie przy wypełnianiu wniosku, jest dowód osobisty. Klient wnioskujący o pożyczkę nie musi przekazywać jakichkolwiek zaświadczeń o dochodzie. 

VIA SMS to pożyczkodawca godny zaufania, który należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, a dodatkowo może pochwalić się doświadczeniem w oferowaniu pożyczek w innych krajach. 

Atutem VIA SMS jest także długi czas pracy konsultantów – pozostają oni do dyspozycji klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 20:00. 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w VIA SMS? 

Proces wnioskowania o pożyczkę w VIA SMS jest wręcz błyskawiczny. Wszystkie niezbędne formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu nawet w 15 minut. VIA SMS dysponuje nowoczesną technologią, dzięki której wnioski są rozpatrywane w sposób automatyczny przez specjalny algorytm. Dzięki temu decyzję pożyczkową można otrzymać w naprawdę krótkim czasie. 

Aby złożyć wniosek o pożyczkę w VIA SMS, należy oczywiście wejść na stronę tego pożyczkodawcy, czyli https://viasms.pl. W centralnym miejscu portalu znajduje się specjalny kalkulator pożyczkowy. Możemy tam wybrać interesującą nas kwotę pożyczki. Od razu dowiemy się też, ile wyniesie całkowita kwota do spłaty czy RRSO. Gdy zdecydujemy już, jaką sumę chcemy uzyskać, klikamy przycisk „Weź pożyczkę!”. Firma poprosi nas o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

W formularzu rejestracyjnym należy podać podstawowe dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, seria i numer dowodu osobistego, numer PESEL, adres e-mail czy numer telefonu. Następnie należy zweryfikować swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego bądź aplikacji błyskawicznej Kontomatik lub Instantor. 

Po przeprowadzeniu weryfikacji tożsamości nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na wydanie decyzji pożyczkowej przez VIA SMS. Jeżeli okaże się ona pozytywna, środki otrzymamy na konto po upływie 15 minut. 

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę od VIA SMS? 

Aby móc otrzymać pożyczkę od VIA SMS, należy:

  • być w wieku od 20 do 72 lat,
  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • mieć ważny dowód osobisty, 
  • mieć stałe źródło dochodu, 
  • mieć konto w polskim banku z opcją logowania internetowego, 
  • mieć pocztę e-mail,
  • mieć polski numer telefonu. 

Koszt pożyczki w VIA SMS

Jak wyglądają koszty pożyczki w VIA SMS? Trzeba przyznać, że nie są one wygórowane. Poniżej prezentujemy wszystkie informacje o koszcie pożyczki w VIA SMS na kwotę 1000 złotych. 

     
Kwota pożyczki 1000 zł
Wszystkie opłaty 154,93 zł
Odsetki 5,92 zł
Całkowita kwota do spłaty 1160,85 zł
Termin spłaty 30 dni
RRSO 514%

Jakie bazy dłużników sprawdza VIA SMS? 

Wszyscy potencjalni pożyczkobiorcy składający wniosek o pożyczkę w VIA SMS są zobowiązani do tego, aby wyrazić zgodę na to, aby firma zweryfikowała, czy ich dane nie widnieją w rejestrach dłużników. Które bazy dłużników sprawdza VIA SMS? Do sprawdzanych przez VIA SMS rejestrów dłużników należą:

  • Biuro Informacji Kredytowej (BIK),
  • Krajowy Rejestr Długów (KRD),
  • Biura Informacji Gospodarczej (BIG). 

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki w VIA SMS

Przedłużenie terminu spłaty chwilówki często jest jednym z rozwiązań oferowanych przez firmy pożyczkowe tym klientom, którzy mają problem ze zwrotem całej kwoty na czas. Czy istnieje możliwość skorzystania z przedłużenia terminu spłaty pożyczki w VIA SMS? Niestety nie. Na stronie pożyczkodawcy czytamy: 

Niestety nie możemy zaoferować Ci przedłużenia spłaty Twojej pożyczki.

Brak spłaty pożyczki w VIA SMS – konsekwencje 

Jeśli nie spłacimy na czas pożyczki zaciągniętej w VIA SMS, konsekwencji powinniśmy spodziewać się bardzo szybko. O wszystkich skutkach braku terminowej spłaty mówi podpisana przez nas umowa pożyczki. Już w pierwszym dniu opóźnienia VIA SMS rozpocznie naliczanie odsetek karnych. Następnym krokiem będzie oddanie sprawy do wyspecjalizowanej firmy windykacyjnej, a w dalszej kolejności do komornika. 

Zachęcamy, aby nie unikać kontaktu z przedstawicielami VIA SMS. Zdecydowanie lepiej jest zadzwonić do pożyczkodawcy oraz spróbować znaleźć takie rozwiązanie, które będzie satysfakcjonowało obie strony. Być może uda się nam uzyskać możliwość spłacenia pozostałej kwoty pożyczki w niskich, miesięcznych ratach. 

VIA SMS a opinie internautów 

VIA SMS to firma, która może pochwalić się nie tylko wieloletnim doświadczeniem w oferowaniu pożyczek w kilku europejskich krajach, ale również całkiem dobrymi opiniami wśród internautów. Klienci w VIA SMS cenią przede wszystkim bardzo szybki proces wnioskowania oraz krótki czas oczekiwania na przelew gotówki na konto. Do niewątpliwych atutów VIA SMS należy też wysoka przyznawalność pożyczek oraz specjalne oferty przygotowane dla stałych klientów. 

VIA SMS – dane kontaktowe 

     
Nazwa firmy pożyczkowej VIA SMS PL Sp. z o.o.
Siedziba firmy Al. Jerozolimskie 123A, 02-017 Warszawa
Adres e-mail info@viasms.pl
Numer telefonu 22 483 53 88
Strona internetowa www.viasms.pl
Godziny pracy Poniedziałek – Piątek 08:00 – 20:00
Kwota pożyczki od 100 do maksymalnie 4000 zł
Wniosek ZŁÓŻ WNIOSEK