Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Rankingi » Kredyty dla firm – aktualny ranking

Kredyty dla firm – aktualny ranking

Twoja firma potrzebuje dofinansowania? Oto ranking kredytów dla firm przygotowany przez naszych specjalistów. Dzięki nam znajdziesz najlepsze źródło finansowania dla swojego przedsiębiorstwa!

Prowadzenie firmy to ciężki kawałek chleba. Przedsiębiorcy niejednokrotnie potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki na realizację inwestycji czy sfinansowanie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem firmy. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozwój swojej działalności gospodarczej, sięgnij po kredyt gotówkowy dla firm. W niniejszym rankingu zestawiliśmy najlepsze kredyty dla firm od renomowanych instytucji bankowych. 

Ranking kredytów dla firm

Nazwa banku Kwota Okres spłaty Czas istnienia firmy Forma prawna Wniosek
10 000 – 450 000 zł   12 – 96 miesięcy 12 miesięcy  jednoosobowa działalność gosp.  >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty Wymagany czas istnienia firmy Forma prawna Wniosek
 1000 – 3 000 000 zł 1 – 96 miesięcy  10 miesięcy   jednoosobowa działalność gosp., spółki >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty Czas istnienia firmy Forma prawna Wniosek
 5000 – 300 000 zł  1 – 84 miesiące  12 miesięcy jednoosobowa działalność gosp.   >> SPRAWDŹ <<
Firma pożyczkowa Kwota pożyczki Czas wypłaty   Darmowa pożyczka Termin spłaty   Wniosek
 1000 – 15 000 zł  15 minut Nie 4 – 50 miesięcy >> SPRAWDŹ <<
Firma pożyczkowa Kwota pożyczki Czas wypłaty   Darmowa pożyczka Termin spłaty   Wniosek
3000 – 60 000 zł  15 minut Nie 6 – 84 miesiące >> SPRAWDŹ <<
Firma pożyczkowa Kwota pożyczki Czas wypłaty   Darmowa pożyczka Termin spłaty   Wniosek
300 – 20 000 zł  15 minut Nie 3 – 48 miesięcy >> SPRAWDŹ <<

Kredyt gotówkowy dla firm 

Każdy przedsiębiorca, który chce odnieść sukces, musi nieustannie dokonywać inwestycji, aby być o krok przed swoją konkurencją. Niestety, bez oszczędności na koncie jest to niemożliwe. Na rynku istnieją jednak atrakcyjne kredyty dla firm, dzięki którym można w szybki sposób zdobyć niezbędne środki na dowolnie wybrany cel związany z prowadzeniem firmy. Taki kredyt daje ogromną niezależność, ponieważ przedsiębiorca sam może zdecydować, na co konkretnie przeznaczy pieniądze uzyskane z kredytu dla firm. 

Kredyt firmowy będzie rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą uzyskać zobowiązanie w wysokiej kwocie oraz zależy im na tym, aby czas na spłatę kredytu był odpowiednio długi. Kredyty gotówkowe dla firm są z reguły produktami długoterminowymi, dlatego miesięczne raty nie są wysokie i nie stanowią sporej trudności w planowaniu miesięcznego budżetu w firmie. 

Ranking pożyczek dla firm

Jak znaleźć tani kredyt dla firm? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej porównywarki finansowej. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kredytów dla firm, w którym prezentujemy wyselekcjonowane oferty pochodzące wyłącznie od uznanych banków i instytucji pozabankowych.

Dzięki temu mamy pewność, że wybrany kredyt pozwoli nam na sfinansowanie wszystkich inwestycji związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, a jednocześnie jego koszt nie będzie zbyt wysoki. 

Kredyty dla firm – rodzaje

Przedsiębiorcy mają obecnie do wyboru całkiem sporo możliwych form finansowania działalności gospodarczej. Ofertę dla firm mają nie tylko klasyczne banki, ale również firmy pozabankowe. Jeśli komuś zależy na jak najszybszym uzyskaniu pieniędzy, pożyczka dla firm będzie strzałem w dziesiątkę. Kredyty dla firm dzielimy na:

 • Kredyty gotówkowe dla firm. Jest to podstawowy rodzaj finansowania dedykowany przedsiębiorcom. Procedury związane z uzyskaniem takiego kredytu nie są skomplikowane, a czas oczekiwania na wydanie decyzji kredytowej jest stosunkowo krótki. Przedsiębiorca gotówkę uzyskaną w ramach takiego kredytu może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. 
 • Pożyczki dla firm. Ich największym atutem jest wyjątkowo krótki czas oczekiwania na pieniądze. Instytucje pozabankowe oferujące pożyczki dla przedsiębiorców ograniczają wszystkie formalności do niezbędnego minimum.  Gotówka na konto może trafić nawet po 15 minutach od wypełnienia wniosku, dlatego jeśli komuś zależy przede wszystkim na czasie, ta oferta spełni jego oczekiwania.
 • Kredyty dla firm na start. Początkujący przedsiębiorcy wyjątkowo często potrzebują gotówki na sfinansowanie niezbędnych inwestycji. W tym celu mogą sięgnąć po wyjątkowo atrakcyjne kredyty dla firm na start, które są dostępne w coraz większej ilości instytucji bankowych. Aby otrzymać taki kredyt, trzeba mieć okazać kopię wpisu do CEIDG. O kredyt dla firm na początek mogą ubiegać się nie tylko osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, ale także spółki cywilne, spółki jawne i rolnicy.
 • Kredyty obrotowe. Dedykowane są tym przedsiębiorcom, którzy potrzebują funduszy na sfinansowanie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Kwotę uzyskaną w ramach takiego kredytu można przeznaczyć m.in. na pensje dla pracowników lub zakup towaru. Uzyskanie kredytu obrotowego nie zajmuje dużo czasu, ponieważ banki starają się ograniczać wszystkie procedury do niezbędnego minimum. Kredyt obrotowy może być spłacany w formie klasycznej w ratach lub jako odnawialny kredyt rachunku bieżącym. 
 • Kredyty inwestycyjne. Jeśli przedsiębiorcy zależy na tym, aby osiągnąć dominującą pozycję w swojej branży, kredyt inwestycyjny z pewnością pomoże mu w osiągnięciu tego celu. Finansowanie uzyskane w ramach kredytu inwestycyjnego można przeznaczyć na przeprowadzenie remontu w hali produkcyjnej, zakup nowych środków produkcji, zakup know-how, zakup udziałów w innym przedsiębiorstwie czy zatrudnienie nowej kadry pracowniczej. Kredyty inwestycyjne są przeznaczone głównie dla doświadczonych przedsiębiorców, ponieważ w wielu bankach koniecznym warunkiem do jego uzyskania jest wpłacenie wkładu własnego. 
 • Kredyty pomostowe. Jest to specjalny rodzaj kredytu dla tych przedsiębiorców, którzy w długoterminowej perspektywie chcieliby skorzystać z dotacji unijnych, jednak w celu jak najszybszego sfinansowania bieżącej działalności wybierają właśnie tę formę finansowania. Kwota przyznana w ramach kredytu pomostowego nie może być większa od przyznanej przedsiębiorcy dotacji. 
 • Kredyty hipoteczne. Kolejna kategoria kredytów, w której można ubiegać się o środki na sfinansowanie nieruchomości, w której chcielibyśmy prowadzić działalność gospodarczą. W przypadku takich kredytów zabezpieczeniem dla banków jest hipoteka na kupowanej nieruchomości. Kredyty hipoteczne są przyznawane na bardzo długi czas, dlatego miesięczne raty nie są dużym obciążeniem dla budżetu.
 • Kredyty odnawialne w rachunku bieżącym. Polegają one na tym, że bank przydziela klientowi określoną sumę pieniędzy do wydania na jego koncie firmowym w określonym czasie, mimo iż stan konta teoretycznie jest „na minusie”. Jest to wygodna forma finansowania, po którą można sięgnąć szybko i bez zbędnych formalności.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt dla firm? 

Każdy bank w nieco inny sposób ustala warunki wobec przedsiębiorców ubiegających się o kredyt dla firm. Wśród wymogów minimalnych znajduje się posiadanie polskiego obywatelstwa, okazanie dowodu osobistego, pełna zdolność do czynności prawnych, właściwa zdolność kredytowa i historia kredytowa oraz minimalny czas prowadzenia firmy. Wiele banków wymaga, aby firma reprezentowana przez wnioskodawcę istniała od minimum 6 lub 12 miesięcy. 

W ostatnim czasie mamy do czynienia z dość dużym kryzysem gospodarczym, przez co banki mniej chętnie udzielają kredytów przedsiębiorcom. Jest to oczywiście uwarunkowane panującą pandemią koronawirusa, która przyczyniła się do znacznego osłabienia wielu branż. Mnóstwo firm wpadło w tarapaty finansowe, przez co ich zdolność kredytowa drastycznie spadła.

Dodatkowo, przedsiębiorcy, którzy w przeszłości nie spłacili swoich zobowiązań finansowych w terminie, trafili do rejestru dłużników BIK. Każdy bank przed udzieleniem kredytu lub pożyczki bardzo dokładnie weryfikuje historię kredytową wnioskodawcy – jeśli przedsiębiorca widnieje na czarnej liście dłużników, to jego szanse na kredyt dla firm spadają. 

Banki znacznie chętniej udzielają kredytów dla firm tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą już w nim rachunek. Z kolei, gdy przedsiębiorca prowadzi konto firmowe w innym banku, musi dostarczyć wyciąg z rachunku z ostatnich kilku miesięcy. 

Ile może wynieść kredyt dla firm? 

Maksymalna kwota kredytu dla firm jest uzależniona od wielu różnorodnych czynników. Praktyka pokazuje, że kredyt dla firm może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Aby uzyskać kredyt dla firm w tak wysokiej kwocie, trzeba jednak spełnić szereg wymogów określonych przez bank. 

Każdy z banków prowadzi w tym względzie indywidualną politykę – jedne instytucje dokładnie określają, o jaką maksymalnie kwotę kredytu firmowego można się ubiegać, a inne dostosowują tę decyzję w zależności od zdolności kredytowej klienta.

Oprócz zdolności kredytowej ważnym czynnikiem wpływającym na kwotę kredytu dla firm są zastosowane zabezpieczenia. Im będzie ich więcej, tym bank będzie mógł zaproponować przedsiębiorcy wyższą kwotę kredytu.

Kredyty dla firm – potrzebne dokumenty 

Aby uzyskać kredyt dla firm, trzeba złożyć w banku następujące dokumenty:

 • wypełniony wniosek, 
 • NIP i REGON firmy, 
 • wpis firmy do CEIDG bądź odpis z KRD, 
 • zaświadczenie o braku zaległości podatkowych wobec Urzędu Skarbowego,
 • zaświadczenie o braku zaległości składkowych wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, 
 • biznesplan przedsiębiorstwa (wymóg ten dotyczy przede wszystkim nowych firm), 
 • wyciąg z rachunku bankowego (jeśli posiadamy konto w innym banku). 

Trzeba zdawać sobie sprawę, że powyższa lista nie jest pełna. Każda instytucja bankowa może samodzielnie określać listę wymaganych dokumentów wobec przedsiębiorców wnioskujących o kredyt dla firm, dlatego przed skorzystaniem z jakiejkolwiek oferty warto dowiedzieć się więcej na temat wymagań stawianych kredytobiorcom. 

Kredyt firmowy na start – czy to możliwe? 

Początkujący przedsiębiorcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, również mają szansę na uzyskanie kredytu firmowego. W ich przypadku banki stosują jednak dodatkowe wymogi w postaci specjalnych zabezpieczeń, takich jak hipoteka, zastaw lub przewłaszczenie.

O kredyt dla firm na start najlepiej jest ubiegać się w tym banku, w którym posiadamy już konto. Jeśli na nasz rachunek firmowy systematycznie wpływają pieniądze od kontrahentów, szanse na otrzymanie atrakcyjnego kredytu firmowego na start bez zaświadczeń są duże. 

Ile kosztują kredyty dla firm?

Zaciągając kredyt gotówkowy dla firm trzeba pamiętać o tym, iż jest to zobowiązanie wiążące się z koniecznością uiszczenia stosownych opłat na rzecz banku. Ile kosztuje kredyt firmowy? Na ostateczny koszt kredytu dla firm wpływają następujące czynniki:

 • Oprocentowanie. Jest to podstawowy wskaźnik, który mówi nam o tym, jakie będą odsetki kredytu. Im oprocentowanie jest wyższe, tym ostateczny koszt kredytu także będzie większy. Na oprocentowanie składa się stawka WIBOR ustalana przez Radę Polityki Pieniężnej oraz marża banku, która jest ustalana podczas indywidualnych negocjacji pomiędzy wnioskodawcą a kredytodawcą. 
 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Obok oprocentowania jest to jeden z najważniejszych czynników informujących nas o tym, jaki będzie koszt kredytu. W ramach RRSO uwzględniane jest nie tylko oprocentowanie, ale także szereg opłat dodatkowych, dlatego eksperci nazywają go najbardziej miarodajnym wskaźnikiem określającym całkowity koszt kredytu. RRSO jest podawane w skali procentowej w ujęciu rocznym. Podczas wybierania najlepszej oferty kredytu dla firm warto zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na ten wskaźnik. 
 • Prowizja. Kolejna z opłat pobieranych przez bank z tytułu udzielenia pozytywnej decyzji kredytowej. 
 • Zabezpieczenie zobowiązania. Jest ono wymagane wyłącznie przy kredytach opiewających na kwotę większą niż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Takim zabezpieczeniem może być np. hipoteka, gwarancje de minimis lub poręczenia. 
 • Opłaty dodatkowe. Wiele banków kusi klientów niskim oprocentowaniem, ale jednocześnie nalicza sporo opłat dodatkowych, np. za rozpatrzenie wniosku, wcześniejszą spłatę kredytu itd. Sporo banków udzielających kredytów dla firm wymaga także od swoich klientów, aby założyli w nim rachunek bankowy. Miesięczny koszt prowadzenia konta dla firm także trzeba uwzględnić podczas obliczania całkowitego kosztu kredytu. 

Podsumowanie

Rynek kredytów i pożyczek dedykowanych przedsiębiorcom jest bardzo rozwinięty. Ogromnym atutem kredytów dla firm jest także fakt, iż ich koszt jest wyjątkowo niski. Znalezienie atrakcyjnego kredytu dla firm nie jest trudne. W tym celu warto sięgnąć po ranking kredytów firmowych dostępny na naszym portalu, w którym zebraliśmy atrakcyjne zobowiązania finansowe dla przedsiębiorców od renomowanych banków i instytucji pożyczkowych.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porównać różne propozycje, aby mieć pewność, że wybrany kredyt zarówno pod względem okresu kredytowania, kwoty jak i kosztów, w pełni nam odpowiada.