Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Rankingi » Pożyczki dla firm – ranking

Pożyczki dla firm – ranking

Nisko oprocentowane pożyczki pozabankowe dla firm. Sprawdź nasz ranking i znajdź najlepszą propozycję odpowiadającą Twoim możliwościom finansowym!

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to ciężki kawałek chleba. W niektórych okolicznościach sięgnięcie po pomoc finansową staje się absolutną koniecznością. Mając własną firmę samodzielnie decydujemy o swoich zarobkach, jednak wiąże się to z dość dużym ryzykiem. Zmniejszony popyt na oferowane produkty i usługi, nierzetelni kontrahenci czy ogólny kryzys gospodarczy – wszystkie te czynniki mogą spowodować, że dochody firmy w krótkim czasie zaczną znacząco spadać. Wielu przedsiębiorców myśli nad zaciągnięciem klasycznego kredytu dla firm w banku. Niestety, podstawowym wymogiem stawianym przez banki jest prowadzenie działalności od minimum roku. Nowi przedsiębiorcy nie mają praktycznie szans na otrzymanie takiej formy finansowania. Jest jednak alternatywa, czyli pożyczki dla firm. Ich ogromnym atutem jest fakt, że mogą o nie wnioskować nawet początkujący przedsiębiorcy. Dodatkowo, liczba formalności do spełnienia jest wyjątkowo mała. Prezentujemy ranking pożyczek dla firm, w którym zebraliśmy najlepsze oferty od popularnych instytucji. 

Ranking pożyczek pozabankowych dla firm

Nazwa firmy Kwota Okres spłaty Czas wypłaty środków Wymagany czas istnienia firmy Wniosek
 2000 – 12 000 zł  6 miesięcy 15 minut  Brak  >> SPRAWDŹ <<
Nazwa firmy Kwota Okres spłaty Czas wypłaty środków Wymagany czas istnienia firmy Wniosek
300 – 1 000 000 zł  1 miesiąc  15 minut   Brak >> SPRAWDŹ <<

Nazwa firmy Kwota Okres spłaty Czas wypłaty środków Wymagany czas istnienia firmy Wniosek
 1000 – 20000 zł  1 – 36 miesięcy 15 minut  Brak  >> SPRAWDŹ <<
Nazwa firmy Kwota Okres spłaty Czas wypłaty środków Wymagany czas istnienia firmy Wniosek
 10 000 zł – 200 000 zł  1 – 36 miesięcy  15 minut 12 miesięcy  >> SPRAWDŹ <<
Nazwa firmy Kwota Okres spłaty RRSO Oprocentowanie Wniosek
 500 – 200 000 zł 1 – 120 miesięcy   0 – 10,5% 9,26% >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty RRSO Oprocentowanie Wniosek
 1000 – 100 000 zł  3 – 120 miesięcy  12,96%  7% >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty Wymagany czas istnienia firmy Forma prawna Wniosek
 1000 – 3 000 000 zł 1 – 96 miesięcy  10 miesięcy   jednoosobowa działalność gosp., spółki >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty Czas istnienia firmy Forma prawna Wniosek
10 000 – 450 000 zł   12 – 96 miesięcy 12 miesięcy  jednoosobowa działalność gosp.  >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty Czas istnienia firmy Forma prawna Wniosek
 5000 – 300 000 zł  1 – 84 miesiące  12 miesięcy jednoosobowa działalność gosp.   >> SPRAWDŹ <<
Firma pożyczkowa Kwota pożyczki Czas wypłaty   Darmowa pożyczka Termin spłaty   Wniosek
3000 – 60 000 zł  15 minut Nie 6 – 84 miesiące >> SPRAWDŹ <<

Pożyczki dla firm – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Na rynku finansowym stosunkowo niewielka liczba instytucji ma w swojej ofercie pożyczki dla firm, ponieważ większość z nich świadczy swoje usługi przede wszystkim dla osób indywidualnych. Ten stan rzeczy wynika oczywiście z tego, iż zapotrzebowanie na pożyczki dla przedsiębiorców jest zdecydowanie mniejsze.

Niektórzy przedsiębiorcy, którzy potrzebują zastrzyku gotówki na realizację inwestycji czy pokrycie wydatków związanych z bieżącym funkcjonowaniem firmy, sięgają po kredyty gotówkowe dla firm. Niestety, wymagania banków wobec klientów są dosyć spore. Podstawowy wymóg dotyczy prowadzenia działalności od minimum roku, co automatycznie powoduje, że początkujący przedsiębiorcy nie mają żadnych szans na taki kredyt.

Rozwiązaniem są jednak pożyczki pozabankowe dla firm. Firmy oferujące takie pożyczki dla przedsiębiorców nie żądają spełniania wielu rygorystycznych obowiązków. W przeważającej większości instytucji pozabankowych nie trzeba składać jakichkolwiek dokumentów czy zaświadczeń w formie papierowej, ponieważ cała procedura jest realizowana całkowicie zdalnie. 

Ile czasu trwa proces ubiegania się o pożyczkę dla firm? 

„Czas to pieniądz” – wielu przedsiębiorcom zależy przede wszystkim na tym, aby pożyczkę otrzymać w jak najkrótszym czasie, ponieważ mają pilne wydatki bądź grozi im utrata płynności finansowej. Jeśli zdecydowaliby się na klasyczny kredyt dla firm, to czas oczekiwania na przelew środków mógłby być wyjątkowo długi.

Każda instytucja bankowa bardzo dokładnie weryfikuje swoich klientów – konieczne jest dostarczenie wielu dokumentów dotyczących firmy, takich jak wpis do CEIDG, zaświadczenie o braku zaległości w US i ZUS, biznesplan, wyciąg z rachunku bankowego i wiele innych. Alternatywą są pożyczki dla firm. 

Proces wnioskowania o pożyczkę dla firm jest nieporównywalnie krótszy niż przy kredycie z banku. Do uzyskania takiej formy finansowania zazwyczaj w zupełności wystarczy wypełnienie internetowego formularza, a środki uzyskane z pożyczki trafią na nasze konto bankowe najprawdopodobniej jeszcze tego samego dnia. 

Aby znaleźć najlepszą ofertę, warto zerknąć na przygotowany przez nas ranking pożyczek dla firm. Zawarliśmy w nim najlepsze oferty od renomowanych instytucji cieszących się zaufaniem wśród klientów od wielu lat. Zawsze, gdy nasze przedsiębiorstwo znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej, pożyczka internetowa może pomóc w zażegnaniu tych problemów. 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę dla firm? 

Wymagania wobec przedsiębiorców ubiegających się o pożyczki dla firm nie są wygórowane. Aby móc ubiegać się o takie finansowanie, należy prowadzić swoją firmę od minimum 3 miesięcy, jednak nie jest to powszechną regułą. Niektóre instytucje oferują pożyczki nawet tym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Każda firma pożyczkowa prowadzi nieco inną politykę, dlatego przed złożeniem wniosku warto zweryfikować, jakie są jej wymagania odnośnie okresu istnienia firmy. 

Jeśli chodzi o wymagane dokumenty, to jest ich naprawdę niewiele. W większości przypadków wystarczy dowód osobisty oraz kopia wpisu do CEIDG. Firmy pożyczkowe nie weryfikują skrupulatnie swoich klientów, dzięki czemu cała procedura wnioskowania o pożyczkę dla firm trwa naprawdę wyjątkowo krótko. 

Ile może wynieść pożyczka dla firm? Minimalna kwota finansowania może wynieść nawet 100 złotych, zaś kwota maksymalna nawet kilkaset tysięcy złotych. Trzeba jednak mieć świadomość, iż przy większych sumach instytucja pożyczkowa może zażądać jakiegoś zabezpieczenia, na przykład w postaci zastawu hipotecznego. Do uzyskania pożyczki dla firm w niskiej kwocie w zupełności wystarczy dowód osobisty i dokument poświadczający istnienie przedsiębiorstwa. 

Zaciągając jakąkolwiek pożyczkę należy bardzo dokładnie przeanalizować swoją aktualną sytuację materialną i kondycję zarządzanego przedsiębiorstwa. Rozsądek i odpowiedzialność w pożyczaniu to dwie najważniejsze kwestie, o których nigdy nie wolno zapominać. Pożyczanie zbyt wysokich kwot może doprowadzić do całkowitej utraty płynności finansowej, a w konsekwencji do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. 

Ile kosztuje pożyczka dla firm?

Na całkowity koszt pożyczki dla firm składa się kilka podstawowych elementów. Są to:

 • Oprocentowanie. Wskaźnik ten decyduje o tym, jakie będą odsetki zaciągniętego zobowiązania. Wysokość oprocentowania uzależniona jest od zmiennej stawki WIBOR określanej przez Radę Polityki Pieniężnej oraz marży, którą ustala pożyczkodawca. 
 • Prowizja. W zamian za udzielenie klientowi pożyczki firma potrąca prowizję. 
 • Opłaty dodatkowe. Oprócz dwóch wskaźników omówionych powyżej szczególną uwagę należy zwracać na wszelkie opłaty dodatkowe. Mogą one być pobierane m.in. za rozpatrzenie wniosku, przygotowanie umowy czy wszelkie opóźnienia w spłacie. 
 • Zabezpieczenie pożyczki, np. hipoteka. Zabezpieczenie jest wymagane wyłącznie przy pożyczkach opiewających na bardzo wysokie kwoty. 

Warto wiedzieć, że zdecydowanie najbardziej miarodajnym wskaźnikiem informującym nas o tym, jaki będzie ostateczny koszt pożyczki dla firm, jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Uwzględnia on wszelkie opłaty związane z zaciągnięciem danej pożyczki, dlatego opłaca się zwracać na niego szczególną uwagę. 

Co do zasady, koszty pożyczek dla firm są zazwyczaj takie same jak w przypadku pożyczek przeznaczonych dla osób prywatnych. Możliwość negocjacji oprocentowania jest przewidziana dopiero wtedy, gdy kwota pożyczki jest bardzo wysoka. Mniejsze koszty obowiązują w przypadku kredytów dla firm w banku, jednak przeszkodą dla wielu przedsiębiorców jest zbyt krótki czas istnienia firmy bądź zbyt długie procedury. W sytuacji, gdy właścicielowi firmy najbardziej zależy na jak najszybszym uzyskaniu środków finansowych, pożyczka pozabankowa dla firm będzie zdecydowanie najlepszym wyjściem. 

Pożyczki dla firm bez BIK 

Sporo firm boryka się z problemami finansowymi od długiego czasu. Negatywna historia kredytowa oraz brak zdolności kredytowej często przekreślają szanse nie tylko na kredyt dla firm, ale również na pożyczkę pozabankową. Przedsiębiorcy, których dane widnieją w BIK, mogą skorzystać ze specjalnej oferty wybranych instytucji bankowych. Chodzi tu o pożyczki bez BIK. Są one przeznaczone dla wszystkich przedsiębiorców, którzy mają spore problemy z płynnością finansową. Czas oczekiwania na pieniądze jest bardzo krótki, ponieważ firmy oferujące chwilówki bez BIK nie wymagają dostarczania żadnych dokumentów. 

Rodzaje pożyczek dla firm 

Form finansowania dla przedsiębiorców jest całkiem sporo. Są one dostępne zarówno w ofercie banków jak i instytucji pozabankowych. Przedsiębiorcy mogą wnioskować nie tylko o pożyczki dla firm, ale także o:

 • kredyty gotówkowe dla firm, 
 • kredyty hipoteczne,
 • kredyty obrotowe,
 • kredyty odnawialne w rachunku bieżącym,
 • kredyty inwestycyjne,
 • karty kredytowe,
 • kredyty pomostowe.

O wszystkie wymienione powyżej formy finansowania można ubiegać się w sposób zdalny bez wychodzenia z domu. W zupełności wystarczy nam do tego komputer z dostępem do internetu. 

Brak terminowej spłaty pożyczki dla firm – konsekwencje

Konsekwencje wobec przedsiębiorców, którzy nie spłacą w terminie swojego zobowiązania finansowego, są dokładnie określone w umowie pożyczki. Firmy pożyczkowe naliczają karne odsetki za opóźnienia, wysyłają płatne monity drogą mailową i SMS-ową, a w konsekwencji wpisują nierzetelnego pożyczkobiorcę na listę dłużników i kierują sprawę do komornika. Jeśli kiedykolwiek będziemy mieli jakiekolwiek problemy ze spłatą zaciągniętej pożyczki, warto powiadomić o tym firmę pożyczkową jak najprędzej. Wówczas być może uda się znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony, np. wydłużenie terminu spłaty. 

Ranking pożyczek dla firm – podsumowanie

Pożyczki dla firm z roku na rok ma w swojej ofercie coraz więcej instytucji pozabankowych. Dla przedsiębiorców, którym zależy w szczególności na jak najkrótszym czasie oczekiwania na przelew gotówki, jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Cała procedura ubiegania się o pożyczkę dla firm trwa kilkanaście minut, a środki trafiają na konto wnioskodawcy jeszcze tego samego dnia. Przygotowany przez nas ranking pożyczek dla firm pozwala na porównanie kilkunastu propozycji od różnych firm pożyczkowych w jednym miejscu. Z kolei zadłużeni przedsiębiorcy, których dane widnieją w rejestrach dłużników, mogą sięgnąć po chwilówki bez BIK