Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Rankingi » Najlepsze lokaty – wrzesień 2023 Ranking

Najlepsze lokaty – wrzesień 2023 Ranking

porównanie lokat wrzesień 2023

Oto najlepsze lokaty. Prezentujemy ranking lokat wrzesień 2023

Wysoka inflacja powoduje, że wielu Polaków szuka atrakcyjnych możliwości ulokowania swojego kapitału. Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań są lokaty. Obecnie oferta najpopularniejszych banków w dalszym ciągu jest całkiem interesująca. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy aktualne porównanie lokat. Jakie są najlepsze lokaty we wrześniu 2023? Gdzie można liczyć na najwyższe oprocentowanie? Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Najlepsze lokaty – wrzesień 2023

Oto ranking lokat wrzesień 2023. Zawarliśmy w nim wyłącznie najkorzystniejsze lokaty 2023 z najwyższym oprocentowaniem. Wiele banków w celu maksymalnego zwiększenia zainteresowania swoimi usługami oferuje klientom oprocentowanie na poziomie 8% i więcej. Oto szczegóły:

Nazwa banku Oprocentowanie Czas trwania Kwota Warunki do spełnienia Wniosek
InBank Lokata na start 8% 3 miesiące od 1000 do 50 000 zł Wyrażenie zgód marketingowych Sprawdź szczegółowe informacje
Nest Bank Lokata Witaj 7,6% 6 miesięcy od 1000 do 25 000 zł Otwarcie konta bankowego, wyrażenie zgód marketingowych, zapewnienie wpływów na konto w wysokości min. 2000 zł oraz dokonanie minimum 3 dowolnych transakcji w miesiącu Sprawdź szczegółowe informacje
Lokata Velobank Na Nowe Środki 7% 3 miesiące od 1 000 zł do 150 000 zł Wyrażenie zgód marketingowych Sprawdź szczegółowe informacje
Santander Lokata na nowe środki 6,5% 4 miesiące od 1000 do 400 000 zł Wyrażenie zgód marketingowych Sprawdź szczegółowe informacje
PKO BP Lokata na nowe środki 6% 3 miesiące lub 12 miesięcy od 1000 do 200 000 zł Otwarcie konta bankowego, wyrażenie zgód marketingowych Sprawdź szczegółowe informacje

Najlepsze lokaty: InBank – 8 proc. na 3 miesiące

Jeśli chodzi o najlepsze lokaty we wrześniu 2023, na pierwszym miejscu uplasowała się lokata InBank. Klienci tego banku mogą ulokować środki na 3 miesiące w kwocie od 1000 do 50 000 zł, zaś oprocentowanie wynosi aż 8%. Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić chcąc założyć lokatę w InBank, jest wyrażenie zgód marketingowych. W kategorii najkorzystniejsze lokaty 2023 lokata od InBank nie ma sobie równych.

7,6 proc. na lokacie w Nest Banku

Jeśli chodzi o najlepsze lokaty wrzesień 2023 obfituje w znaczącą liczbę interesujących ofert. W naszym rankingu drugie miejsce zajęła lokata Nest Bank – Lokata Witaj. Klienci, którzy wybiorą tę lokatę, mogą otrzymać odsetki wynoszące nawet 7,6 proc. Lokata jest oferowana na okres 6 miesięcy i można na niej ulokować od 1000 do 25 000 zł.

Nest Bank stawia jednak wobec klientów chcących założyć „Lokatę Witaj” określone warunki. Mianowicie:

 • trzeba założyć darmowy rachunek bankowy,
 • trzeba zapewnić miesięczny wpływ na konto w wysokości minimum 2000 zł,
 • trzeba w każdym miesiącu wykonać minimum 3 transakcje kartą lub BLIKIEM,
 • trzeba wyrazić zgody marketingowe.

7 proc. w Velo Bank

Podium zamyka lokata Velobank Na Nowe Środki z oprocentowaniem wynoszącym 7 proc. Lokata ta jest dostępna na okres 3 miesięcy, a wpłacona kwota może wynieść 1 000 zł do 150 000 zł. Klient musi dodatkowo spełnić jedynie jeden warunek, jakim jest wyrażenie zgód marketingowych.

4. miejsce: Lokata na nowe środki w Santander

W naszym porównaniu lokat 2023 4-te miejsce przypadło lokacie Santander. Najważniejsze cechy charakterystyczne tej lokaty to

 • oprocentowanie na poziomie 6,5%,
 • czas trwania: 4 miesiące,
 • kwota lokaty: od 1000 do 400 000 zł,
 • warunek do spełnienia: wyrażenie zgód marketingowych.

Ostatnie miejsce dla lokaty PKO BP

Nasze porównanie lokat 2023 zamyka bank PKO BP. W tym banku lokata oprocentowana jest na 6%, zaś czas jej trwania to 3 miesiące lub 12 miesięcy. Klient zakładający tę lokatę może wpłacić od 1000 do 200 000 zł. Aby móc założyć tę lokatę, trzeba dodatkowo założyć konto w PKO BP oraz wyrazić zgody marketingowe.


Jak działa lokata?

Lokata to wyjątkowy produkt oferowany przez większość instytucji bankowych, który polega na przekazaniu bankowi określonej sumy pieniędzy na wskazany czas. W zamian bank na koniec umowy wypłaca klientowi odsetki w ustalonej wcześniej wysokości.

Oprocentowanie lokat uzależnione jest od aktualnej sytuacji ekonomicznej w kraju. W przypadku, gdy inflacja jest na stosunkowo niskim poziomie (około 2 procent), wówczas oferty lokat nie są zbyt atrakcyjne. Obecnie, we wrześniu 2023 roku, gdy inflacja w dalszym ciągu wynosi ponad 10 procent, wiele banków w dalszym ciągu oferuje swoim klientom lokaty o zwiększonym oprocentowaniu, np. 8 procent w skali roku. Lokata może mieć różny okres trwania -jest to kilka miesięcy, rok lub nawet kilka lat.

Jak założyć lokatę? Jest to naprawdę banalnie proste. Wystarczy skorzystać ze znajdującej się na górze artykułu tabeli, wybrać interesującą lokatę, a następnie kliknąć na „Sprawdź szczegółowe informacje”. Następnie zostaniemy przeniesieni na stronę wybranego banku, gdzie będzie trzeba uzupełnić wniosek o założenie lokaty.

Dlaczego warto założyć lokatę?

Założenie lokaty to świetny wybór z kilku powodów. Mianowicie:

 • Lokata to bezpieczna forma inwestycji. Decydując się na założenie lokaty zyskujemy pewność, iż po wskazanym w umowie czasie otrzymamy wszystkie wpłacone środki wraz z odsetkami. Dodatkowo, lokaty zakładane w polskich bankach podlegają gwarancjom w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że nawet gdyby doszło do upadłości danego banku, to właśnie wskazana instytucja zwróci nam wszelkie należne środki w ramach przysługującej ochrony.
 • Wiemy dokładnie, ile zarobimy. Podczas zakładania lokaty od razu możemy dowiedzieć się, jakie będzie oprocentowanie oraz ile zarobimy dzięki takiej inwestycji. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie stabilne i pewne inwestycje. Warto wskazać, że polecane lokaty bankowe są oferowane na naprawdę bardzo dobrych warunkach.
 • Założenie lokaty jest niezwykle proste. Aby założyć lokatę, nie trzeba nawet wychodzić z domu ani mieć specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że wypełnimy krótki internetowy wniosek, a już niedługo później nasza lokata zostanie uruchomiona.
 • Brak ryzyka utraty kapitału. Lokaty różnią się od wielu ryzykownych form inwestycji, takich jak np. kryptowaluty, tym, że w tym przypadku nie ma ryzyka utraty kapitału.
 • W razie konieczności można zerwać lokatę i otrzymać błyskawiczny zwrot wpłaconych środków. Jeśli zajdzie taka potrzeba, istnieje możliwość zerwania lokaty wcześniej – wówczas bank zwraca całą wpłaconą kwotę, jednak bez naliczonych odsetek. Taka opcja dotyczy wszystkich ofert, które zawiera nasz ranking lokat wrzesień 2023.

Najnowszy ranking lokat – dlaczego warto się z nim zapoznać?

Jakie są najlepsze lokaty bankowe 2023? Tego typu pytania zadaje sobie wiele osób poszukujących najatrakcyjniejszej lokaty na rynku. Warto wiedzieć, że najlepszym sposobem na porównanie lokat jest skorzystanie z naszego rankingu.

Nasz ranking lokat wrzesień 2023 zawiera starannie dobrane oferty od najbardziej renomowanych instytucji bankowych w Polsce. Każdy, kto zdecyduje się na to, aby sprawdzić nasz ranking lokat internetowych, zaoszczędzi mnóstwo czasu, ponieważ nie będzie musiał samodzielnie porównywać poszczególnych ofert. Szczegółowe porównanie najlepszych lokat znajduje się w tabeli na górze artykułu.