Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Dla zadłużonych » Firma windykacyjna Armada – jak sobie z nią poradzić?

Firma windykacyjna Armada – jak sobie z nią poradzić?

Firmy windykacyjne stosują rozmaite techniki, które mają na celu nakłonienie dłużników do spłacenia swoich zobowiązań finansowych. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że w rzeczywistości uprawnienia windykatorów są mocno ograniczone. W internecie można znaleźć sporo informacji na temat działań prowadzonych przez firmę windykacyjną Armada. Wiele osób podkreśla, że windykatorzy Armada nieustannie do nich dzwonią oraz zapowiadają przeprowadzenie windykacji terenowej. Jak uwolnić się od windykacji Armada? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Firma windykacyjna Armada – jak się obronić?

Wydawać by się mogło, że najprostszym rozwiązaniem jest jak najszybsza spłata swoich długów. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, ponieważ na wiele sytuacji po prostu nie mamy wpływu. Największym błędem popełnianym przez dłużników jest odbieranie telefonów od pracowników Armady.

Zobacz też: Przedawnienie długów – co to jest i kiedy następuje?

Należy wskazać, że firma windykacyjna nie jest stroną umowy pożyczki, dlatego klient nie ma obowiązku z nią rozmawiać. Oczywiście, windykator może posiadać status przedstawiciela wierzyciela, jednak do tego celu musi on posiadać specjalne pełnomocnictwo wydane przez firmę pożyczkową. Nawet gdy windykator dysponuje takim pełnomocnictwem, w dalszym ciągu nie musimy wcale z nim rozmawiać.

Ujawnianie danych osobowych podczas rozmowy telefonicznej – windykator tylko na to czeka!

W stresie człowiek może podejmować decyzje w sposób mało przemyślany. Na to czyhają właśnie rozmaite firmy windykacyjne. Często stosowaną taktyką jest nakłanianie dłużników podczas rozmów telefonicznych do ujawnienia danych osobowych.

Uwaga: osoba zadłużona nie ma obowiązku rozmawiania z windykatorem na temat swoich długów wobec danej firmy pożyczkowej czy banku. Podawanie danych osobowych takich jak numer PESEL, adres zamieszkania czy data urodzenia to najgorsze rozwiązanie z możliwych – stanowczo to odradzamy.

Windykacja terenowa firmy Armada – jak się obronić?

Jak wynika z wpisów na internetowych forach, wiele osób rozmawiających telefonicznie z windykatorami firmy Armada skarżyło się, że straszono ich przeprowadzeniem tzw. windykacji terenowej. Tego rodzaju pogróżki mogą podziałać na osoby, które obawiają się wstydu związanego z ujawnieniem zadłużeń sąsiadom czy w zakładzie pracy.

Warto jednak wiedzieć, że windykatorzy terenowi mają identyczne prawa jak ci, z którymi rozmawiamy telefonicznie. Oznacza to, że nie mają prawa, by nas nachodzić, a tym bardziej bez naszej zgody wejść do naszego mieszkania.

Żaden przedstawiciel firmy windykacyjnej Armada i jakiejkolwiek innej nie może składać nam niezapowiedzianych i niechcianych wizyt. Gdyby windykator chciał w sposób siłowy wejść do naszego mieszkania, możemy od razu dzwonić na policję, gdyż zgodnie z kodeksem karnym zostałoby to potraktowane jak pospolite włamanie, a sprawcy surowo ukarani.

Poznaj swoje prawa

Poziom wiedzy w Polsce na temat uprawnień firm windykacyjnych w dalszym ciągu pozostaje na bardzo niskim poziomie. Warto pamiętać o tym, że pracownicy firmy Armada nie mają prawa do nękania nas telefonami czy do składania nam niezapowiedzianych i częstych wizyt w miejscu zamieszkania.