Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Porady » Czy warto wziąć pożyczkę na 12 miesięcy?

Czy warto wziąć pożyczkę na 12 miesięcy?

Internetowe pożyczki od wielu lat cieszą się sporą popularnością wśród polskich konsumentów. Nie ma co się dziwić – do uzyskania pożyczki online nie trzeba wychodzić, z domu ponieważ cała procedura odbywa się w pełni zdalnie. Wystarczy, że mamy ukończone 18 lat, a środki z pożyczki trafią do nas kilkanaście minut po złożeniu wniosku. Jedynym mankamentem chwilówek jest termin ich spłaty.

Nie wszyscy mają taką możliwość, aby oddać do firmy pożyczkowej całą kwotę pożyczki po 30 dniach. Instytucje pożyczkowe w odpowiedzi na popyt ze strony klientów wprowadziły jakiś czas temu pożyczki ratalne. Dzięki temu termin spłaty może być przedłużony nawet na 12 miesięcy. Liczba ofert pożyczek na 12 miesięcy jest naprawdę spora. W internecie możemy znaleźć dużo rankingów pożyczek na 12 miesięcy, które dają możliwość porównania nawet kilkunastu różnych ofert w jednym miejscu. Czy warto zaciągnąć pożyczkę na 12 miesięcy? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury! 

Czy warto wziąć pożyczkę na 12 miesięcy? 

Pożyczki pozabankowe udzielane przez wyspecjalizowane firmy pożyczkowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich pożyczkobiorców. Jest to spowodowane przede wszystkim znacznie ograniczoną liczbą formalności oraz bardzo krótkim procesem wnioskowania. Środki na dowolny cel możemy otrzymać nawet w 15 minut po złożeniu wniosku. Obecnie oprócz chwilówek na rynku pożyczkowym możemy także spotkać się z innymi, wyjątkowo atrakcyjnymi ofertami. Chodzi tutaj oczywiście o pożyczki długoterminowe na 12 miesięcy. Gdy zaciągamy pożyczkę na rok, możemy mieć pewność, że wysokość miesięcznej raty nie będzie duża. W ten sposób ze spłatą pożyczki na 12 miesięcy z pewnością sobie poradzimy. 

Pożyczka ratalna na 12 miesięcy to świetny produkt finansowy dla wszystkich tych, którzy chcą mieć więcej czasu na spłatę zaciągniętego zobowiązania niż standardowe 30 dni w przypadku chwilówek. Cechą charakterystyczną pożyczki długoterminowej na 12 miesięcy jest niski miesięczny koszt, dlatego jej spłata nie będzie żadnym problemem dla naszego domowego budżetu. Wniosek o pożyczkę pozabankową można złożyć bez wychodzenia z domu – w zupełności wystarczy nam do tego komputer ze stałym dostępem do internetu. 

Warunki wobec klientów wnioskujących o pożyczki na 12 miesięcy 

Najważniejszy atut pożyczki na 12 miesięcy to sposób jej spłaty. Z racji tego, iż jest ona rozłożona na aż 12 rat, jej spłata nie będzie dużym kłopotem dla naszego domowego budżetu. Dodatkowo, gdy będziemy mieli taką potrzebę, długoterminową pożyczkę możemy spłacić firmie pożyczkowej wcześniej. Uzyskamy wtedy zwrot części kosztów. 

Warunki wobec klientów ubiegających się o pożyczki długoterminowe na 12 miesięcy nie są rygorystyczne. Aby otrzymać pożyczkę na 12 miesięcy, należy spełnić następujące wymogi:

  • Odpowiedni wiek. Zazwyczaj wymogiem jest pełnoletność, jednak niektóre firmy pożyczkowe udzielają finansowania tylko tym klientom, którzy ukończyli 21. rok życia. 
  • Polskie obywatelstwo. 
  • Stały adres zamieszkania i/lub zameldowania na terenie Polski. 
  • Pełna zdolność do czynności prawnych. 
  • Stałe źródło dochodu, które pozwoli na terminową spłatę zaciągniętej pożyczki. 
  • Odpowiednia historia kredytowa.