Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Rankingi » Pożyczki oddłużeniowe – ranking

Pożyczki oddłużeniowe – ranking

Sięgnij po internetową pożyczkę oddłużeniową i zyskaj środki na spłatę swoich zadłużeń. Decyzja już w 15 minut i bez wychodzenia z domu!

Nawet jedna zaciągnięta chwilówka może być bardzo trudna w spłacie. Większość firm pożyczkowych ustala 30-dniowy okres spłaty. Zwrot kilkuset lub kilku tysięcy złotych w tak krótkim czasie może być bardzo problematyczna. Na szczęście, istnieją obecnie na rynku pożyczki oddłużeniowe. Są to specjalne produkty finansowe przeznaczone dla osób, które pilnie potrzebują zastrzyku gotówki na spłatę swoich zaległości finansowych. Czy pożyczka oddłużeniowa to najlepszy sposób na uwolnienie się od długów? 

Ranking pożyczek oddłużeniowych

Firma pożyczkowa Kwota pożyczki Czas wypłaty   Darmowa pożyczka Termin spłaty   Wniosek
3000 – 60 000 zł  15 minut Nie 6 – 84 miesiące >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty RRSO Oprocentowanie Wniosek
 1500 – 200 000 zł 12 – 120 miesięcy   10,59%  7,20% >> SPRAWDŹ <<
Nazwa firmy Kwota Okres spłaty RRSO Oprocentowanie Wniosek
 500 – 200 000 zł 1 – 120 miesięcy   0 – 10,5% 9,26% >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty RRSO Oprocentowanie Wniosek
 1000 – 300 000 zł  3 – 120 miesięcy  11,30%  7,15% >> SPRAWDŹ <<

Nazwa banku Kwota Okres spłaty RRSO Oprocentowanie Wniosek
1000 – 200 000 zł   12 – 120 miesięcy  9,92%  9,49% >> SPRAWDŹ <<
Nazwa firmy Kwota Okres spłaty RRSO Oprocentowanie Wniosek
 10 000 – 4 500 000 zł  Nawet 40 lat Zróżnicowane (Expander to porównywarka finansowa) Zróżnicowane (Expander to porównywarka finansowa)   >> SPRAWDŹ <<
Nazwa banku Kwota Okres spłaty RRSO Oprocentowanie Wniosek
  1000 – 200 000 zł  12 – 120 miesięcy 10,76%  7,20%  >> SPRAWDŹ <<

Pożyczka oddłużeniowa – czym wyróżnia się taka oferta? 

Pożyczka oddłużeniowa dedykowana jest wszystkim osobom, które posiadają długi i nie mogą sobie poradzić z ich terminową spłatą. Większość takich pożyczkobiorców ma już bardzo złą historię kredytową oraz nieodpowiednią zdolność kredytową, dlatego nie mają żadnych szans na otrzymanie kredytu w banku. Jednym z rozwiązań jest dla nich właśnie kredyt oddłużeniowy w wyspecjalizowanej firmie pożyczkowej. 

Warto wiedzieć, że instytucje pozabankowe oferujące pożyczki oddłużeniowe są w stanie udzielić nam finansowania nawet wtedy, gdy nasze dane trafiły już do czarnej listy dłużników BIK, KRD lub innego rejestru dłużników. To, że nasze dane osobowe trafiły do rejestru dłużników, nie ma żadnego wpływu na to, czy otrzymamy kredyt oddłużeniowy.

Kwota, o którą wnioskujemy w ramach pożyczki oddłużeniowej, trafia na nasze konto bankowe. Oznacza to, że pożyczkobiorca samodzielnie może zdecydować o tym, na co wyda uzyskane z pożyczki pieniądze. Są także firmy pożyczkowe, które samodzielnie przelewają część kwoty pożyczki na poczet spłaty zobowiązań klienta, a pozostałe środki kierują na rachunek bankowy klienta. 

Pożyczka oddłużeniowa – warunki, które trzeba spełnić, by ją otrzymać 

Aby otrzymać pożyczkę oddłużeniową, nie trzeba spełniać bardzo rygorystycznych wymagań. W większości instytucji w zupełności wystarczy:

 • posiadanie polskiego obywatelstwa, 
 • pełnoletność,
 • ważny dowód osobisty,
 • stały adres zamieszkania na terenie Polski,
 • konto w polskim banku, 
 • polski numer telefonu, 
 • poczta e-mail. 

Niska zdolność kredytowa czy negatywna historia kredytowa nie są żadną przeszkodą we wnioskowaniu o kredyt oddłużeniowy. Dla firm pożyczkowych fakt, iż widniejemy w rejestrze KRD, BIG lub ERiF nie ma żadnego znaczenia. Dzięki temu środki z pożyczki oddłużeniowej są na wyciągnięcie ręki. 

Zalety pożyczki oddłużeniowej 

Pożyczka oddłużeniowa może uratować nas przed widmem bankructwa. Do jej najważniejszych zalet zalicza się:

 • Bardzo mała liczba formalności. Wniosek o kredyt oddłużeniowy można złożyć przez internet bez wychodzenia z domu. 
 • Szybka decyzja pożyczkowa. O decyzji dowiadujemy się najczęściej kilka minut po przesłaniu wniosku. 
 • Pieniądze trafiają do rąk klienta. Wszystkie pieniądze otrzymane z pożyczki oddłużeniowej trafiają prosto na konto pożyczkobiorcy. 
 • Ekspresowy przelew gotówki. Czas oczekiwania na przelew gotówki wynosi zazwyczaj 15 minut, maksymalnie 1 dzień roboczy. 
 • Pożyczka na dowolny cel. Środki uzyskane w ramach pożyczki oddłużeniowej możemy wydać nie tylko na spłatę długów, ale również na wydatki bieżące.
 • Dług rozłożony na kilkanaście niskich rat. 
 • Dopasowanie pożyczki do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta.

Na co można wydać pożyczkę oddłużeniową? 

Pieniądze z pożyczki oddłużeniowej są przelewane na konto klienta. Oznacza to, że środki możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. W ten sposób możemy sfinansować jakiekolwiek zobowiązania finansowe, czyli np. pożyczki, kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, pożyczki ratalne, karty kredytowe, leasing czy zaległe rachunki za prąd lub gaz. 

Ilu Polaków ma długi? 

Statystyki pokazują, że liczba Polaków mających różne długi, z roku na rok wzrasta. Obecnie zaciąganie kredytów i pożyczek stało się bardzo powszechnym zjawiskiem. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że w tej chwili formalności związane z wnioskowaniem o kredyt czy pożyczkę są znacznie uproszczone. Wszystkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu składając internetowy wniosek w swoim komputerze. O decyzji pożyczkowej dowiadujemy się kilka minut po złożeniu wniosku, a pieniądze trafiają do nas jeszcze tego samego dnia. 

Statystyki Związku Banków Polskich pokazują, że w tej chwili co trzeci Polak ma minimum jeden kredyt lub pożyczkę do spłaty. Łączna wartość niespłaconych zobowiązań naszych rodaków wynosi prawie 600 miliardów złotych. Niestety, mało kto zaciągając zobowiązanie finansowe zastanawia się nad tym, że może mieć problemy z jego spłatą.

Dzieje się tak na przykład w przypadku pożyczek krótkoterminowych, czyli chwilówek. Wielu pożyczkobiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, że pożyczoną sumę będą musieli zwrócić w bardzo krótkim czasie, bo po zaledwie 30 dniach od otrzymania gotówki na konto. Ponadto, poważną przeszkodą, która może nam uniemożliwić terminową spłatę kredytu lub pożyczki, jest choroba, utrata pracy lub śmierć kogoś bliskiego. 

Jeśli posiadamy kilka różnych zadłużeń, bardzo łatwo można wpaść w spiralę zadłużenia. Niektórzy dłużnicy postępują w ten sposób, że zaciągają kolejne pożyczki na spłatę poprzednich. Takie działanie bardzo szybko może spowodować, że stracimy cały swój dobytek. Aby się przed tym uchronić, należy poszukać efektywniejszego sposobu na poprawę swojej sytuacji materialnej. Do takich sposobów zalicza się przede wszystkim pożyczka oddłużeniowa.

Dzięki niej możemy otrzymać zastrzyk gotówki na spłatę wszystkich swoich zadłużeń. Od tej pory będziemy mieli do spłaty tylko jedno zobowiązanie, a wszystkie inne długi spłacimy kwotą uzyskaną z pożyczki oddłużeniowej. Dodatkowo, jej koszt nie powinien być duży, dlatego oferty takich pożyczek cieszą się obecnie dużą popularnością. 

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych w banku 

Problemy finansowe mogą dotknąć każdego z nas, dlatego czasem konieczne jest zaciągnięcie kredytu lub pożyczki. Większość z nas w pierwszej kolejności zastanawia się nad złożeniem wniosku o kredyt lub pożyczkę w banku. Niestety, obecnie procedury związane z uzyskaniem kredytu gotówkowego, zwłaszcza przez osoby zadłużone, nie są takie proste. Każdy klient ubiegający się o kredyt gotówkowy jest bardzo dokładnie sprawdzany – przede wszystkim weryfikowana jest jego zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Banki w tym celu sprawdzają, czy dane konkretnego wnioskodawcy widnieją w rejestrze dłużników, takim jak Biuro Informacji Kredytowej (BIK) lub Krajowy Rejestr Długów. 

Na otrzymanie klasycznego kredytu gotówkowego nie mają także szans osoby, które uzyskują zbyt niskie dochody w porównaniu z ich miesięcznymi zobowiązaniami finansowymi. Jako zobowiązania finansowe rozumie się wszystkie miesięczne wydatki na utrzymanie mieszkania oraz raty zaciągniętych pożyczek i kredytów. Z tego powodu, jeśli posiadamy już spore zadłużenia i potrzebujemy zastrzyku gotówki, pożyczka oddłużeniowa w instytucji pozabankowej wydaje się być dobrą alternatywą dla kredytu gotówkowego. 

Z kolei, gdy nie chcemy zaciągać pożyczki w firmie pożyczkowej, możemy zapoznać się z ofertami bankowych kredytów konsolidacyjnych. Taka opcja przeznaczona jest dla osób, które mają kilka niespłaconych zobowiązań finansowych. Konsolidacja oznacza połączenie wszystkich długów w jeden, z niższą ratą. 

Sprawdź: Ranking kredytów konsolidacyjnych 

Pożyczki oddłużeniowe a kredyt konsolidacyjny 

Terminy kredyt oddłużeniowy oraz kredyt konsolidacyjny są często stosowane zamiennie. To duży błąd, ponieważ każde z tych pojęć oznacza nieco inny produkt finansowy. Przypomnijmy: kredyt oddłużeniowy charakteryzuje się tym, że jego kwota trafia prosto do rąk klienta. To kredytobiorca samodzielnie decyduje, jaką część uzyskanych środków przeznaczy na spłatę swoich zobowiązań finansowych. 

Z kolei istotą kredytu konsolidacyjnego jest połączenie wszystkich dotychczasowych zadłużeń w jedno, z niższą ratą oraz dłuższym terminem spłaty. Pieniądze z kredytu konsolidacyjnego nie trafiają do rąk klienta, tylko bezpośrednio do instytucji, w których wcześniej klient zaciągał zobowiązania finansowe. 

Sprawdź: Konsolidacja chwilówek 

Czy istnieją pożyczki oddłużeniowe bez BIK i KRD? 

Zadłużone osoby często spotykają się z odmową udzielenia kredytu lub pożyczki, ponieważ informacje na ich temat trafiły już do baz dłużników. Czy istnieją pożyczki oddłużeniowe bez baz? Dla wszystkich osób zadłużonych mamy bardzo dobrą wiadomość: wiele firm pożyczkowych ma w swojej ofercie pożyczki oddłużeniowe bez BIK i bez KRD. Oznacza to, że klienci wpisani do BIK, KRD, BIG lub ERiF mają duże szanse na to, aby otrzymać pożyczkę na spłatę swoich długów. 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że wiele firm oferujących pożyczki bez BIK często wymaga od swoich klientów dodatkowego zabezpieczenia w postaci weksla lub hipoteki. Ponadto, często dzieje się też tak, że pożyczki oddłużeniowe bez weryfikacji w KRD są obarczone wyższymi odsetkami oraz prowizją. Z tego względu zachęcamy, aby przed podjęciem decyzji o wzięciu którejkolwiek pożyczki bardzo dokładnie zastanowić się nad tym, która z ofert najlepiej odpowiada naszym potrzebom. 

Od czego zależy koszt pożyczki oddłużeniowej? 

Biorąc pożyczkę oddłużeniową, musimy pamiętać o tym, że będzie ona wiązała się z koniecznością uiszczenia szeregu opłat. Ile wynosi koszt pożyczki oddłużeniowej? Na koszt pożyczki składają się następujące elementy:

 • Oprocentowanie. Z reguły najważniejszy wskaźnik, który jest podawany w skali całego roku. Wiele firm pożyczkowych zachęca do swoich ofert klientów mocno obniżając oprocentowanie, ale jednocześnie podwyższają inne opłaty. 
 • Prowizja. Wynagrodzenie dla pożyczkodawcy za udzielenie danemu klientowi finansowania.
 • Opłaty dodatkowe. Tego rodzaju opłat może być sporo. Niektóre firmy pożyczkowe przewidują m.in. zakup ubezpieczenia, opłatę przygotowawczą, opłatę za rozpatrzenie wniosku itd. 

Szukając najlepszej i najtańszej pożyczki oddłużeniowej szczególną uwagę warto zwrócić na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Jest to obiektywny wskaźnik, który informuje nas o tym, jaki będzie całkowity koszt pożyczki. Wskaźnik ten uwzględnia nie tylko oprocentowanie czy prowizję, ale również wszelkie opłaty dodatkowe, które będzie musiał ponieść dany klient. 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę oddłużeniową? Instrukcja krok po kroku 

Powyżej omówiliśmy, gdzie i na jakich zasadach można ubiegać się o pożyczki oddłużeniowe. Teraz opiszemy krok po kroku, jak złożyć wniosek o tę formę finansowania. Wszystkie procedury i formalności związane z zawnioskowaniem o pożyczkę oddłużeniową nie są problematyczne. Aby z sukcesem zawnioskować o pożyczkę oddłużeniową, należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją: 

 1. Korzystając z powyższego rankingu wybieramy najlepszą ofertę pożyczki oddłużeniowej. 
 2. Wchodzimy na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy i wypełniamy wniosek pożyczkowy. We wniosku należy zamieścić swoje podstawowe dane osobowe, czyli imię i nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, numer telefonu, adres e-mail. Konieczne jest także podanie wysokości naszych długów.
 3. Oczekujemy na wydanie decyzji pożyczkowej. Konsultanci danej firmy pożyczkowej będą potrzebowali trochę czasu, aby przeanalizować potrzeby konkretnego klienta i móc zaproponować mu taką pożyczkę, która będzie w pełni odpowiadała jego potrzebom. 
 4. Otrzymujemy przelew gotówki na konto. Jeśli decyzja pożyczkowa będzie pozytywna, przelew gotówki otrzymamy na konto jeszcze tego samego dnia. Zazwyczaj środki są przelewane natychmiast, dzięki czemu od razu możemy cieszyć się gotówką na spłatę swojego zadłużenia.