Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Rankingi » Konto dla młodych – ranking 2023

Konto dla młodych – ranking 2023

Aktualny ranking kont bankowych dla młodych zawierający najlepsze oferty od renomowanych polskich banków. Znajdź darmowe konto dostosowane do Twoich potrzeb!

Konto dla młodych dedykowane jest nastolatkom, którzy ukończyli 13. rok życia oraz studentom aż do ukończenia 26. roku życia. W zamian za założenie takiego konta od 13 lat można liczyć na szereg bonusów od banku. Jak znaleźć najlepsze konto dla młodych? Jest to naprawdę banalnie proste. Prezentujemy specjalny ranking kont dla młodych, w których prezentujemy atrakcyjne rachunki dla młodzieży. 

Ranking kont dla młodych

 Konto Jakie Chcę Student Promocja dla nowych klientów Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
Tak  Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
 Konto Przekorzystne dla Młodych Promocja dla nowych klientów Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
 Tak Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
 Konto Mobi z Moim ING Promocja dla nowych klientów Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
 Tak Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
Konto dla Młodych  Promocja dla nowych klientów Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
 Tak Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
 Konto Jakże Osobiste dla Graczy Promocja dla nowych klientów Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
   Tak Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
eKonto możliwości  Promocja dla nowych klientów Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
 Tak Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
 Konto 360° Promocja dla nowych klientów Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
 Tak  Tak Bezpłatna  Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<

Konto dla młodych – kto może je założyć? 

Konto dla młodych to jeden z oferowanych przez banki rodzajów rachunków osobistych. Konto młodzieżowe mogą posiadać nawet nastolatkowie, którzy ukończyli zaledwie 13 lat. Warunkiem koniecznym jest jednak uzyskanie zgody od rodziców bądź opiekunów prawnych.

Jest to oczywiście spowodowane tym, że dzieci nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, a decyzje takie jak założenie rachunku bankowego muszą konsultować ze swoimi rodzicami. Gdy rachunek już zostanie otwarty, dziecko będzie mogło z niego korzystać w sposób całkowicie swobodny. 

Założenie konta dla młodych swojemu niepełnoletniemu dziecku jest wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób możemy nauczyć swoją pociechę najważniejszych zasad racjonalnego gospodarowania finansami. Umiejętność zarządzania pieniędzmi jest niezwykle istotna w codziennym życiu, dlatego warto zdecydować się na otwarcie rachunku dla młodych swoim milusińskim. 

Młody człowiek, który posiada konto młodzieżowe, otrzymuje pełen dostęp do swoich pieniędzy. Samodzielnie podejmuje decyzje o realizacji przelewów, płatnościach kartą w sklepie, wypłacaniu pieniędzy z bankomatu oraz o oszczędzaniu.

Założenie dziecku dodatkowego rachunku oszczędnościowego będzie rewelacyjnym pomysłem, ponieważ w ten sposób nasza pociecha sama zobaczy, o ile w ciągu roku „urosły” odsetki od zgromadzonych przez nią pieniędzy. 

Konto dla młodych przeznaczone jest nie tylko dla osób niepełnoletnich, ale również dla studentów aż do ukończenia 26. roku życia. Młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą w dorosłość i rozpoczynają karierę zawodową, mogą korzystać ze wszystkich dobrodziejstw związanych z użytkowaniem konta dla młodych. 

Opłaty związane z prowadzeniem takiego rachunku są zazwyczaj znacznie niższe niż w przypadku klasycznych kont bankowych. Dodatkowo, osoby zakładające konta młodzieżowe mogą również korzystać z rozmaitych promocji organizowanych przez banki, dzięki którym zyskują kupony rabatowe do popularnych sklepów lub gotówkę w prezencie na konto w zamian za samo założenie konta. 

Co oferuje konto dla młodych?

W ramach konta dla młodych zyskuje się dostęp do wszystkich podstawowych funkcjonalności, takich jak:

  • Darmowe prowadzenie konta – banki starają się, aby konta dla młodzieży były produktami o ponadprzeciętnej atrakcyjności, dlatego za prowadzenie konta opłaty są pobierane tylko w nielicznych instytucjach bankowych. 
  • Wypłacanie gotówki z bankomatów – z tego tytułu banki rzadko kiedy pobierają dodatkowe prowizje, jednak są również i takie instytucje, w których za wypłatę gotówki w „obcym” bankomacie będzie trzeba zapłacić określoną kwotę. 
  • System bankowości elektronicznej – pozwala on na realizowanie przelewów internetowych. Przelewy internetowe w przeważającej większości banków są bezpłatne. Z koniecznością uiszczenia opłaty należy liczyć się przy wydawaniu dyspozycji przelewu za pośrednictwem infolinii bądź w placówce banku. 
  • Karta płatnicza – opłata miesięczna za jej użytkowanie wynosi najczęściej 0 złotych. Czasami warunkiem koniecznym do zwolnienia z opłaty miesięcznej za kartę debetową jest zrealizowanie określonej liczby transakcji. Wiele banków oferuje karty w oryginalnych wzorach i kolorach, które samodzielnie mogą wybierać dzieci, dlatego z pewnością wygląd karty przypadnie im do gustu. 
  • Aplikacja mobilna banku – dzięki niej dziecko z poziomu swojego smartfona szybko może zapłacić nim za zakupy, zweryfikować, ile ma środków na koncie lub wysłać przelew. 
  • Konto oszczędnościowe – do kont dla młodzieży banki bardzo często oferują w pakiecie rachunki oszczędnościowe z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem. Jeśli zależy nam na tym, aby nauczyć dziecko zasad racjonalnego oszczędzania, założenie mu konta oszczędnościowego będzie bardzo dobrym pomysłem. 

Na co zwracać uwagę zakładając konto w banku?

Nasz ranking kont dla młodych zawiera wyselekcjonowane, najlepsze oferty rachunków od renomowanych instytucji bankowych. Takie konta dedykowane są wszystkim nastolatkom, którzy ukończyli 13. rok życia oraz studentom aż do ukończenia 26. roku życia. Poniżej omawiamy, na co koniecznie trzeba zwracać uwagę w trakcie zakładania konta dla młodych. 

  • Opłaty związane z prowadzeniem rachunku. Banki z reguły nie pobierają opłat ani za prowadzenie konta, ani za użytkowanie karty płatniczej. W pełni darmowe są także przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów.  Konta dla młodych po spełnieniu minimalnych warunków są zazwyczaj całkowicie darmowe, dlatego cieszą się tak wielką popularnością wśród młodzieży i studentów. 
  • Promocje organizowane przez bank. Młode osoby są bardzo pożądaną grupą klientów, dlatego banki organizują całą masę promocji dla osób zakładających konta młodzieżowe. W wielu przypadkach za samo założenie konta można liczyć nawet na 200 złotych „ekstra” od banku. Oprócz tego, nowym klientom oferuje się także kody zniżkowe do popularnych sklepów bądź darmowe bilety do kina. 
  • Dostęp do nowoczesnych form płatności. Młodzież lubi sięgać po innowacyjne formy płatności, dzięki którym transakcję mogą zrealizować z wykorzystaniem smartfona. Do nowoczesnych form płatności zalicza się przede wszystkim BLIK, Google Pay, PayPal, Neteller, Skrill. 
  • Opcje dodatkowe. Sporo banków ma w swojej ofercie także specjalne propozycje dla osób, które często wyjeżdżają za granicę. Obecnie bez większego problemu można znaleźć wielowalutowe konto dla młodych czy specjalną kartę wielowalutową dołączaną do takiego rachunku. 

Jak znaleźć najlepsze konto dla studentów?

Osoby młode rzadko kiedy uzyskują regularne, wysokie dochody. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego ich oferta kont dla młodzieży i studentów jest tak atrakcyjna. Darmowe konto dla młodych to dzisiaj powszechnie obowiązujący standard.

Ta kategoria kont bankowych jest traktowana przez instytucje bankowe w kategoriach inwestycji. Chodzi o to, że banki mają nadzieję, iż młode osoby po przekroczeniu określonego wieku i rozpoczęciu pracy zawodowej, w dalszym ciągu będą ich klientami.

Przypomnijmy: konto dla młodych po ukończeniu przez klienta 26. roku życia zamienia się w konto standardowe, co niejednokrotnie wiąże się z podwyżką opłat, np. za prowadzenie konta czy realizację przelewów. Po ukończeniu tego wieku warto zweryfikować, jakie warunki prowadzenia rachunku zaproponował nam bank. Jeśli okażą się one mało atrakcyjne, bez problemu można przenieść swoje konto do innego banku. 

Bezpieczeństwo to priorytet

Czy środki zgromadzone na koncie dla młodych będą bezpieczne? Niektórzy mają pewne obawy przed ulokowaniem środków finansowych dziecka w banku. Czy są one uzasadnione? Absolutnie nie! Procedury bezpieczeństwa w przypadku kont dla młodych są dokładnie takie same jak przy klasycznych rachunkach osobistych. Oznacza to, że pieniądze na koncie młodzieżowym są równie bezpieczne co te umieszczone na jakimkolwiek innym rachunku. 

Sporo instytucji bankowych oddaje także do dyspozycji rodziców specjalne narzędzia, dzięki którym mogą na bieżąco kontrolować, w jaki sposób ich dzieci wydają pieniądze. Banki pozwalają rodzicom na swobodny dostęp do wglądu w całą historię rachunku, dlatego żadna transakcja zrealizowana przez dziecko się przed nimi nie ukryje. Z kolei, gdy dziecko zgubi kartę płatniczą dołączoną do rachunku, można ją szybko zablokować z poziomu bankowości elektronicznej bądź dzwoniąc na infolinię. 

Gdzie najlepiej założyć konto dla młodych? 

Wszystkie oferty banków dotyczące kont dla młodych są zazwyczaj wyjątkowo atrakcyjne, dlatego udzielenie jednej odpowiedzi na powyższe pytanie nie jest takie proste. Dodatkowo, każdy oczekuje od konta osobistego czegoś innego – jednym zależy na innowacyjnej aplikacji mobilnej, innym na nowoczesnych formach płatności, a jeszcze inni cenią sobie dużą sieć bankomatów.

W wybraniu najlepszego konta dla młodych warto sięgać po specjalne rankingi, takie jak ten zamieszczony na naszym portalu. Opracowany przez naszą redakcję ranking kont dla młodych zawiera najlepszy oferty takich rachunków od popularnych banków o ugruntowanej pozycji na polskim rynku.

Dzięki temu, że w jednym miejscu zgromadziliśmy wszystkie propozycje kont młodzieżowych, zapewniamy Wam ogromną oszczędność czasu. Nie musicie osobno odwiedzać stron internetowych poszczególnych banków, ponieważ wszystkie ważne informacje znajdziecie w jednym miejscu w naszym rankingu.

Za pomocą jednego przycisku możecie przenieść się na stronę danej instytucji bankowej, a następnie złożyć wniosek. Procedury związane z ubieganiem się o utworzenie konta dla młodych są ograniczone do niezbędnego minimum, dlatego nawet tego samego dnia możemy już otrzymać dostęp do uruchomionego rachunku młodzieżowego.