Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Dla zadłużonych » Karta prepaid a komornik. Jak założyć kartę przedpłaconą za darmo?

Karta prepaid a komornik. Jak założyć kartę przedpłaconą za darmo?

jak założyć kart prepaid przedpłaconą

Karta prepaid anonimowa - jak ją założyć? Tutaj wyjaśniamy krok po kroku.

Osoby zadłużone, które są objęte egzekucją komorniczą, niejednokrotnie zastanawiają się nad tym, czy założenie karty prepaid to dobry sposób na komornika. Warto wiedzieć, że karty prepaid działają na zupełnie innych zasadach aniżeli standardowe karty płatnicze. W przypadku kart płatniczych komornik ma prawo do zajęcia wszystkich zgromadzonych na nich środków w bardzo krótkim czasie. W odniesieniu do kart prepaid zasady są diametralnie inne, dlatego też wiele osób postrzega je jako najlepszy sposób na komornika. Kartę prepaid można zamówić m.in. w banku Millenium oraz ING. Poniżej szczegółowo objaśniamy, jak założyć anonimową bankową kartę prepaid.

Karta prepaid a zajęcie komornicze – co trzeba wiedzieć?

Zajęcie rachunku bankowego przez komornika niesie za sobą bardzo negatywne konsekwencje. Chodzi o to, że w ten sposób dana osoba z dnia na dzień zostaje pozbawiona środków do życia. Osoby, przeciwko którym toczy się postępowanie komornicze, zastanawiają się niejednokrotnie nad tym, jaki jest sposób na komornika. Jeśli chodzi o sposoby na przechytrzenie komornika, wiele osób stawia na skorzystanie z tzw. karty prepaid, czyli karty przedpłaconej.

Zobacz też: Umorzenie zaległych alimentów u komornika – poradnik

Sprawdź też: Po jakim czasie chwilówki oddają sprawę do sądu?

Karta typu prepaid to produkt, który ma w swojej ofercie zdecydowana większość działających w Polsce instytucji bankowych. Środki zgromadzone na takim koncie będą w pełni bezpieczne – komornik nie ma możliwości, by je zająć. Jeśli chodzi więc o zagadnienie karta prepaid a komornik to trzeba przyznać, że omawiane rozwiązanie jest naprawdę wysoce skuteczne, a dodatkowo bezpieczne.

Wyróżnikiem karty przedpłaconej – zgodnie z nazwą – jest to, że można z niej korzystać tylko wtedy, gdy wpłaci się na nią wcześniej środki. Często po takie karty sięgają rodzice, którzy chcą przekazać swoim dzieciom kartę służącą do płatności za zakupy podczas wakacji. Wiele firm wręcza też karty przedpłacone swoim pracownikom jako bony podarunkowe, aby mogli w ten sposób wygodnie opłacać noclegi bądź kupować paliwo czy artykuły żywnościowe. Karta przedpłacona jest też doskonałym wyborem dla osób w tarapatach finansowych, które obawiają się egzekucji komorniczej.

Karta prepaid a komornik 2024 – jak założyć?

W jaki sposób można uwolnić się od komornika? Najlepiej jest oczywiście spłacić całe swoje zadłużenie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dobrym pomysłem jest założenie karty prepaid. Jak można tego dokonać? Jest to naprawdę wyjątkowo proste. Podstawowym warunkiem jest posiadanie komputera z dostępem do internetu.

To powinno Cię również zainteresować: Czy dostanę telefon jak mam komornika?

Następnie należy złożyć wniosek o utworzenie konta w wybranym banku. Ważne jest to, by zamówić oprócz zwykłej karty debetowej także kartę prepaidową. Wyrobienie karty prepaid a komornik wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej, niewielkiej opłaty. Aby móc zacząć użytkować taką kartę, bank uruchomi tzw. techniczny rachunek. Następnie posiadacz karty będzie mógł korzystać ze swojej karty prepaid w dowolnie wybranym sklepie – zarówno stacjonarnie jak i w internecie. Kolejna istotna informacja jest taka, że na karcie przedpłaconej nie znajdują się dane jej właściciela. Oznacza to, że może z niej korzystać każdy, kto tylko ma na to ochotę. Uwaga: trzeba jednak pamiętać o tym, że z technicznego rachunku bankowego nie ma możliwości wysyłania przelewów.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że najlepiej, gdy konto, z którego zamawiać będziemy kartę typu prepaid, będzie zakładane przez osobę trzecią, która nie ma zadłużeń komorniczych. Wówczas nie będzie ryzyka, iż środki zgromadzone na koncie zostaną ściągnięte przez komornika.

Karta prepaid Millenium a komornik

Jednym z banków, który ma w swojej ofercie kartę prepaid, jest Millenium. Karta ta nazywa się Millennium Mastercard Prepaid. Bank podkreśla, że tę kartę można przekazać dowolnie wybranej osobie – wystarczy, że ma ona ukończony 13-ty rok życia. Dodatkowo, jest to karta, na którą wielokrotnie można wpłacać dowolną kwotę pieniędzy. Karta może służyć do płacenia we wszystkich sklepach, zarówno w Polsce jak i za granicą – zarówno stacjonarnie jak i w internecie. Co więcej, karta przedpłacona Millenium może też posłużyć do wypłacania gotówki w bankomacie.

Ile kosztuje karta prepaid w banku Millenium? Opłata miesięczna za obsługę karty przedpłaconej Millennium Mastercard Prepaid wynosi 0 zł – pod warunkiem, że co najmniej raz w miesiącu zapłaci się nią za zakupy o dowolnej kwocie.

Karta przedpłacona Millenium Mastercard – szczegółowe informacje

Karta przedpłacona Millennium Mastercard Nazwa karty Karta prepaid Opłata za konto Opłata za kartę Wniosek
Mastercard Prepaid  Tak 0 zł 0 zł >> SPRAWDŹ <<

Po założeniu rachunku, zamów kartę prepaid.

Karta przedpłacona ING a komornik

Kartę przedpłaconą proponuje swoim klientom także ING Bank Śląski. Najważniejsze zalety karty przedpłaconej od ING to:

  • jest całkowicie bezpłatna (bezwarunkowo),
  • można nią płacić w sklepach stacjonarnych i internecie,
  • mogą z niej korzystać wszystkie osoby powyżej 13 lat,
  • kartę można zasilić we wpłatomacie, przelewem bądź poprzez Moje ING.

Jeśli chodzi o zagadnienie, jakim jest karta przedpłacona ING a komornik, należy zaznaczyć, że dla wielu osób z zadłużeniami komorniczymi taka karta może być świetnym wyborem. Wynika to oczywiście z faktu, iż daje ona dostęp do środków bez obaw, że zostaną one zablokowane przez komornika.

Karta przedpłacona ING Mastercard – szczegółowe informacje

Karta przedpłacona ING Nazwa karty Karta prepaid Opłata za konto Opłata za kartę Wniosek
Karta przedpłacona Mastercard ING  Tak 0 zł 0 zł >> SPRAWDŹ <<

Po założeniu rachunku, zamów kartę prepaid.

Karta przedpłacona a debetowa – różnice

Liczba różnic pomiędzy kartą przedpłaconą a debetową wbrew pozorom nie jest wcale tak dużo. Łączy je to, iż środki zgromadzone na takiej karcie można przeznaczyć na dowolnie wybrane cele. Najważniejsze różnice pomiędzy dwoma rodzajami kart przedstawiliśmy w poniższej tabeli.

Cecha Karta prepaid Karta debetowa
Typ rachunku, do którego jest przypisana Do założenia takiej karty trzeba założyć dodatkowy rachunek techniczny w banku Aby ją wyrobić, wystarczy być posiadaczem standardowego konta w banku
Zainteresowanie Popularność tego typu kart jest niższa, jednak mają duże powodzenie wśród osób z zadłużeniami komorniczymi
Możliwości wydawania środków W pierwszej kolejności należy wpłacić na takie konto środki Karta jest połączona z kontem, dlatego też można ją zasilić np. poprzez przelew, zatem wydawanie środków jest prostsze
Anonimowość dla użytkownika Karta prepaid anonimowa to jej cecha rozpoznawcza. Użytkownik takiej karty cieszy się anonimowością W przypadku użytkowników kart debetowych nie ma mowy o anonimowości

Jak widać, karta prepaid VISA to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcieliby mieć dostęp do swoich środków niezależnie od okoliczności. Wszystko to powoduje, że karta prepaid anonimowa stanowi doskonały wybór dla wszystkich, którzy borykają się z zadłużeniami komorniczymi i chcieliby mieć pewność, że nie zostaną z dnia na dzień pozbawieni środków do życia.

Wirtualna karta prepaid – zalety

Wirtualna karta prepaid ma mnóstwo zalet. Mianowicie:

  • dla wielu osób jest to niezawodny i legalny sposób na komornika,
  • korzystanie z niej jest wyjątkowo proste, ponieważ karta prepaid anonimowa działa dokładnie tak samo jak standardowe karty płatnicze,
  • złożenie wniosku o kartę płatniczą prepaid jest bardzo proste – wszystkich formalności można dopełnić przez internet,
  • kartę prepaid można sprezentować członkowi rodziny bądź znajomemu, dlatego jest to świetny pomysł na prezent,
  • kartą przedpłaconą można płacić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.