Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Dla zadłużonych » Czy dostanę telefon jak mam komornika?

Czy dostanę telefon jak mam komornika?

komornik a telefon na abonament

Telefon na abonament z komornikiem jest możliwy do uzyskania - pod pewnymi warunkami

Wielu dłużników ma problemy z uzyskaniem rozmaitych sprzętów na raty. Czy dostanę telefon jak mam komornika? To pytanie, które zadaje sobie wiele zadłużonych osób. Czy rzeczywiście fakt prowadzenia przez komornika egzekucji może stanowić przeszkodę w uzyskaniu telefonu na abonament? Na to pytanie odpowiadamy szczegółowo w niniejszym poradniku.

Telefon na abonament z komornikiem – najważniejsze informacje

Czy dostanę telefon jak mam komornika? Posiadanie komornika oznacza, że mamy długi, które nie zostały spłacone w terminie. W takiej sytuacji operatorzy telefonii komórkowej mogą odmówić nam przyznania telefonu na abonament. Okazuje się jednak, że w większości przypadków otrzymanie telefonu na abonament z komornikiem jak najbardziej jest możliwe.

Zobacz też: Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Zobacz też: Jak szybko komornik dowie się o nowym koncie?

Decyzja o przyznaniu telefonu na abonament zależy od wysokości naszych dochodów, naszej zdolności kredytowej, a także od historii spłaty wcześniejszych zobowiązań. Z tego względu, posiadanie komornika niekoniecznie oznacza, że nie będziemy mieli szans na otrzymanie telefonu.

Istotne jest też to, na którą sieć komórkową się zdecydujemy. Trzeba pamiętać o tym, iż każdy operator wymaga od swoich potencjalnych klientów przekazania dokumentów, takich jak:

  • dowód osobisty,
  • zaświadczenie o posiadaniu legalnego zatrudnienia.

Komornik a telefon na abonament – jak działają sieci komórkowe?

Czy mając komornika można wziąć telefon na abonament? Oprócz powyższych wymogów, wybrane sieci mogą również zażądać od potencjalnego klienta wyrażenia zgody na weryfikację zdolności kredytowej oraz historii kredytowej. Postępuje tak np. sieć komórkowa Orange. Co oznacza ten termin? Najprościej mówiąc, jest to zgoda na sprawdzenie, czy dany klient nie widnieje w rejestrze dłużników.

Warto wiedzieć, że sieci komórkowe, w przeciwieństwie do banków i firm pożyczkowych, nie mogą weryfikować swoich klientów w BIK. BIK to najpopularniejszy rejestr, który weryfikują wszystkie instytucje pożyczkowe oraz bankowe przed wydaniem decyzji.

Sieci komórkowe mogą sprawdzać swoich potencjalnych klientów tylko w BIG InfoMonitor. Oznacza to, że jeśli dane osoby ubiegającej się o telefon na abonament widnieją w BIG InfoMonitor, wtedy najpewniej nie będzie ona mogła skorzystać z tej oferty.

Zobacz też: Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt lub chwilówkę?

Osoby, przeciw którym toczy się egzekucja komornicza i chciałyby otrzymać telefon na abonament, mają większe szanse w tych sieciach, które nie wymagają wyrażania zgody na sprawdzenie wiarygodności kredytowej. Dobrym pomysłem jest zatem zapytanie konsultantów poszczególnych sieci, czy weryfikują one rejestry dłużników.

Podsumowanie

Podsumowując, odpowiedź na pytanie „czy dostanę telefon jak mam komornika”, zależy od polityki stosowanej przez konkretną sieć komórkową. Warto wiedzieć, że posiadanie komornika nie jest automatycznym powodem do odmowy podpisania umowy na abonament.

To, czy otrzymamy telefon na abonament z komornikiem, zależy od wielu czynników, takich jak nasza zdolność kredytowa, wysokość dochodów oraz historia spłaty wcześniejszych zobowiązań. Warto również pamiętać, że każda instytucja finansowa podejmuje decyzję indywidualnie, więc nawet jeśli jedna firma nam odmówi, to możemy próbować uzyskać go w innej instytucji.