Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Konta oszczędnościowe » Velo Bank Elastyczne konto oszczędnościowe. 7 procent w skali roku

Velo Bank Elastyczne konto oszczędnościowe. 7 procent w skali roku

Elastyczne konto oszczędnościowe Velo bank rachunek oszczędnościowy

Konto oszczędnościowe Velo Bank - wszystko, co trzeba wiedzieć

Konto oszczędnościowe Velo Bank wyróżnia się na tle ofert konkurencyjnych banków przede wszystkim bardzo wysokim oprocentowanie, które wynosi aż 7 procent w skali roku do kwoty 100 000 zł. Złożenie wniosku jest banalnie proste, a samo konto jest całkowicie darmowe. Ile dokładnie można zyskać odkładając oszczędności w Velo Bank? Czym wyróżnia się Elastyczne konto oszczędnościowe Velo Bank na tle innych kont w popularnych bankach? W tym artykule przedstawiamy szereg najważniejszych informacji na temat Velo konta oszczędnościowego.

 Elastyczne Konto Oszczędnościowe Oprocentowanie Wymagane konto Maks. kwota Czas obowiązywania Wniosek
7% Nie  100 000 zł 3 miesiące  >> SPRAWDŹ <<

Velo Bank konto oszczędnościowe. Wysokie oprocentowanie 7 procent

Velo Bank wie, jak zadbać o oszczędności Polaków. Konto oszczędnościowe Velo Bank to prawdziwy hit na rynku. Nowi klienci tej instytucji mogą skorzystać ze świetnej propozycji. Velo Bank oferta jest doskonałym wyborem zwłaszcza dla nowych klientów. Elastyczny rachunek oszczędnościowy od Velo Bank jest oprocentowany aż na 7 procent przez okres 92 dni do kwoty 100 000 zł.

Zobacz też: Ranking kont oszczędnościowych

Aby móc korzystać z tak wysokiego oprocentowania na elastycznym koncie oszczędnościowym Velo Bank, trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, wspomniane oprocentowanie jest dostępne dla osób, które od 31 grudnia 2022 roku do 11 czerwca 2024 nie były posiadaczami żadnych produktów oszczędnościowych oferowanych przez Velo Bank. Dodatkowo, oprocentowanie w wysokości 7 procent jest dostępne jedynie w przypadku, gdy zakłada się oszczędnościowe konto elastyczne Velo Bank przez internet.

Nadwyżka ponad kwotę 100 000 zł (do 300 000 zł) jest objęta nieco niższym oprocentowaniem wynoszącym 6,3 procent w skali roku. Z kolei kwota ponad 300 000 zł podlega oprocentowaniu standardowemu, które jest wyszczególnione w tabeli.

Elastyczne konto oszczędnościowe Velo Bank – jakie warunki trzeba spełnić?

Aby założyć elastyczne konto oszczędnościowe Velo Bank i korzystać z oprocentowania w wysokości 7 procent w skali roku do kwoty 100 000 zł, wystarczy:

 • być nowym klientem Velobank,
 • wpłacić nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe do 25 czerwca,
 • wyrazić zgody marketingowe.

Warto dodać, że bardzo istotną zaletą Velo konta oszczędnościowego jest fakt, iż nie wymaga ono zakładania dodatkowego konta osobistego. Mimo to, warto to rozważyć, ponieważ Velo bank online oferuje atrakcyjne premie dla nowych klientów wynoszące nawet kilkaset złotych. Są one wypłacane po spełnieniu wyjątkowo prostych warunków.

Sprawdź także: Ranking lokat

Velo Konto oszczędnościowe – kiedy naliczane są odsetki?

W Velo Bank online na koncie oszczędnościowym naliczanie odsetek następuje na koniec każdego miesiąca. Trzeba pamiętać o tym, że od kwoty odsetek brutto bank odejmuje obowiązkowy tzw. podatek Belki, którego wysokość to 19 procent.

Ważne, że oszczędności można przekazywać na rachunek nawet kilkanaście razy w ciągu miesiąca. Dodatkowo, w każdym miesiącu można za darmo wykonać jeden przelew z konta oszczędnościowego na konto w innym banku.

Velo 7 procent na elastycznym koncie oszczędnościowym – ile można zyskać?

Velo konto oszczędnościowe wyróżnia się tym, iż gwarantuje oprocentowanie 7 procent dla nowych klientów do kwoty 100 000 zł. Ile dokładnie można zyskać miesięcznie na tym rachunku? Oto orientacyjne wyliczenia.

Wpłacona kwota Zysk przed odliczeniem podatku Zysk po odliczeniu podatku
1000 zł 5,75 zł 4,73
5000 zł 29,17 zł 23,63 zł
10 000 zl 58,33 zł 47,25 zł
15 000 zł 87,5 zł 70,88 zł
20 000 zł 116,67 zł 94,5 zł
30 000 zł 175 zł 141,75 zł
50 000 zł 291,67 zł 236,25 zł
80 000 zł 466,67 zł 378 zł
100 000 zł 583,33 zł 472,5 zl

Oszczędnościowe konto Velo Bank – dlaczego warto?

Z jakiego powodu warto zdecydować się na założenie Velo konta oszczędnościowego? Oto najważniejsze zalety tego produktu:

 • Bardzo wysokie oprocentowanie. Oprocentowanie promocyjne dla nowych klientów wynosi aż 7 procent przez 3 miesiące do kwoty 100 000 zł, zaś w przypadku kwot z przedziału 100 000 – 400 000 6,3 procent. Jest to zdecydowanie lepsza oferta w porównaniu z większością propozycji od innych popularnych banków działających w Polsce.
 • Prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne. Nie ponosisz żadnych kosztów związanych z założeniem czy prowadzeniem konta.
 • Możliwość wpłacenia dowolnie wybranej kwoty. Nie istnieje żadna minimalna kwota, którą trzeba wpłacać na konto. To Ty w pełni decydujesz, ile środków i kiedy wpłacisz na swój rachunek.
 • Zyski są wypłacane już od pierwszej złotówki. Niezależnie od tego, jaką kwotę wpłacisz na Elastyczne konto w Velobanku, możesz cieszyć się odsetkami przelewanymi co miesiąc.
 • Odsetki są naliczane co miesiąc. Kapitalizacja odsetek następuje zawsze na koniec miesiąca.
 • Możesz wypłacać pieniądze kiedy chcesz bez utraty odsetek. Masz możliwość całkowicie darmowego wypłacenia środków z konta raz w miesiącu na dowolnie wybrany rachunek. Jednocześnie nie tracisz żadnych odsetek.
 • Darmowe przelewy wewnętrzne w ramach bankowości internetowej i mobilnej.
 • Masz stały wgląd w swoje oszczędności. Velo Bank online oferuje różne kanały dostępu – bankowość internetową oraz aplikację mobilną. Dodatkowo, wszelkich informacji na temat oferty mogą też udzielać konsultanci w oddziałach bądź telefonicznie.

Velo – co to za bank?

Getin noble Bank Velo Bank – jak zaszła ta zmiana? Velobank SA powstał w wyniku restrukturyzacji Getin Noble Banku, który w 2022 roku musiał zmierzyć się z poważnymi problemami finansowymi. Bankowy Fundusz Gwarancyjny, we współpracy z ośmioma największymi bankami komercyjnymi w Polsce, utworzył Velobank, aby kontynuować obsługę klientów Getin Noble Banku, zachowując ich konta i umowy bez zmian​.

Getinbank Velobank rozpoczął działalność w październiku 2022 roku i szybko zaprezentował strategię budowy nowoczesnego banku uniwersalnego, wprowadzając nowe produkty i usługi finansowe. Velobank online oferuje szeroką gamę produktów, w tym konta osobiste, oszczędnościowe, kredyty, karty płatnicze oraz usługi dla firm. Bank stawia na nowoczesne rozwiązania technologiczne, oferując m.in. aplikację mobilną i internetowe usługi bankowe​.

Środki zgromadzone w VeloBank są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG). Oznacza to, że depozyty klientów są zabezpieczone do równowartości 100 000 euro na jednego deponenta w jednym banku.

BFG zapewnia gwarancje dla depozytów w bankach i kasach oszczędnościowo-kredytowych. Daje to klientom pewność, że ich środki są bezpieczne nawet w przypadku problemów finansowych banku. Ochrona ta obejmuje zarówno środki na rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach.