Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Rankingi » Jakie konto firmowe z księgowością – ranking

Jakie konto firmowe z księgowością – ranking

konto firmowe z księgowością

Przedstawiamy ranking kont firmowych z księgowością

Księgowość dla firmy z kontem firmowym to bardzo wygodna usługa, dzięki której przedsiębiorca w jednym miejscu może zarządzać finansami a także sporządzać niezbędne dokumenty. Tego typu usługi ma w swojej ofercie większość polskich instytucji bankowych. Cena księgowości dla firmy z kontem firmowym zazwyczaj nie jest wygórowana, jednak zależy od rodzaju działalności i liczby wystawianych miesięcznie dokumentów. Jakie konto firmowe z księgowością wybrać i na co zwrócić uwagę? Wyjaśniamy w niniejszym obszernym poradniku.

Najlepsze konta firmowe z księgowością – TOP4

Rachunek 4×4  Przelewy do ZUS i US Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
Bezpłatne Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
Konto Przekorzystne Biznes  Przelewy do ZUS i US Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
Bezpłatne Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
 Konto mBiznes Przelewy do ZUS i US Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
Bezpłatne Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<
 Konto Firmowe Godne Polecenia Przelewy do ZUS i US Darmowe bankomaty Karta Prowadzenie konta Wniosek
Bezpłatne Tak   Bezpłatna Bezpłatne  >> SPRAWDŹ <<

Konto firmowe z księgowością – jak to działa?

Rachunek firmowy to specjalny rodzaj konta bankowego, który służy do obsługi finansowej firmy. Na rachunku tym można gromadzić środki finansowe, dokonywać transakcji, a także korzystać z różnych usług bankowych.

Zobacz też: Ranking kont oszczędnościowych

Zobacz też: Kredyty dla firm

Ogromną zaletą wynikającą z posiadania konta firmowego jest fakt, iż w ten sposób łatwo można oddzielić prywatne środki od tych firmowych. Jak prowadzić księgowość własnej firmy? Okazuje się, że w ramach rachunku firmowego wiele banków oferuje dedykowane rozwiązania, dzięki którym można wykonywać wszystkie zadania związane z księgowością w jednym miejscu.

Księgowość dla firm z kontem firmowym ma w swojej ofercie zdecydowana większość polskich instytucji bankowych. Warto zaznaczyć, że może ona być oferowana w różnych modelach, takich jak:

 • Samodzielna księgowość online. Polega na tym, że właściciel przedsiębiorstwa samodzielnie wprowadza do systemu faktury, a system księguje je i automatycznie generuje deklaracje i dokumenty. Później zadaniem przedsiębiorcy jest przesłanie dokumentów do odpowiednich instytucji, np. urzędu skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 • Standardowe biuro rachunkowe. Opcja, w której wszystkie dokumenty dla przedsiębiorcy sporządzają dedykowani księgowi.
 • Tzw. samoobsługowe biuro rachunkowe. Wyróżnia się tym, że wystawione przez przedsiębiorcę rachunki są weryfikowane przez dedykowanego księgowego.

Dzięki internetowej księgowości przedsiębiorca ma stały dostęp do wszystkich dokumentów dotyczących sytuacji finansowej przedsiębiorca przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i na dowolnym urządzeniu – komputerze, smartfonie lub tablecie. Jakie konto firmowe z księgowością wybrać? Obecnie każdy z banków stara się udoskonalać swoją ofertę, aby była ona dostosowana do potrzeb jak najszerszego grona klientów.

Jakie funkcje oferuje księgowość dla firmy w ramach rachunku firmowego?

Księgowość dla firmy w ramach rachunku firmowego polega na tym, że bank oferuje przedsiębiorcom specjalne narzędzia, które ułatwiają prowadzenie księgowości. W ramach rachunku firmowego można korzystać z takich funkcji, jak:

 • Automatyczne kategoryzowanie transakcji. Dzięki tej funkcji bank automatycznie przyporządkowuje transakcje do odpowiednich kategorii, co ułatwia późniejsze rozliczanie kosztów firmy.
 • Generowanie raportów. Banki oferują różnego rodzaju raporty, które przedstawiają stan finansów firmy, poziom przychodów i kosztów, a także poziom zadłużenia.
 • Integracja z oprogramowaniem księgowym. Wiele banków oferuje integrację rachunku firmowego z oprogramowaniem księgowym, co pozwala na automatyczne przesyłanie danych księgowych do programu.

Konto firmowe z księgowością – dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać konto firmowe z księgowością? Przede wszystkim ze względu na wygodę i oszczędność czasu. W przypadku, gdy firma korzysta z takiego konta, nie musi szukać oddzielnej firmy księgowej i przekazywać jej dokumentów dotyczących rachunkowości. Wszystko jest załatwiane w jednym miejscu, przez bank, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty.

Założenie takiego konta jest w pełni darmowe. Co więcej, wiele banków nie pobiera opłat za prowadzenie konta, przelewy czy wypłaty z bankomatów, najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Dodatkowo, nowi klienci banków, którzy zdecydują się na założenie konta, mogą liczyć na specjalne bonusy. W niektórych przypadkach za założenie konta można otrzymać nawet kilka tysięcy złotych.

Konto firmowe z księgowością to również gwarancja rzetelnego i profesjonalnego prowadzenia księgowości. Banki zatrudniają specjalistów z dziedziny rachunkowości, którzy na bieżąco śledzą zmiany w przepisach podatkowych i rachunkowych, co zapewnia przedsiębiorcom spokój i pewność, że ich rachunkowość jest prowadzona w sposób zgodny z prawem.

Dodatkowo, korzystanie z konta firmowego z księgowością umożliwia przedsiębiorcom lepsze zarządzanie finansami firmy. Bank oferuje różnego rodzaju narzędzia i raporty, dzięki którym można łatwiej analizować kondycję finansową firmy i podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Ile kosztuje prowadzenie konta firmowego z księgowością?

Konto firmowe może być całkowicie bezpłatne – najczęściej jest to możliwe, jeśli spełnimy określone warunki, np. zrealizujemy określoną liczbę transakcji na wskazaną przez bank kwotę. Zazwyczaj wymagania te nie są zbyt duże i możliwe jest korzystanie z rachunku dla firm bez ponoszenia żadnych opłat.

Jeśli chodzi o konto firmowe z księgowością, koszt takiej usługi może być mocno zróżnicowany. Zazwyczaj koszt ten wynosi od kilkunastu do maksymalnie 100 złotych miesięcznie. Zdarzają się też oferty specjalne, gdzie księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej jest całkiem za darmo, np. na koncie Alior Bank. Wszystko uzależnione jest od tego, z jakich dokładnie usług zdecydujemy się skorzystać, ponieważ poszczególne oferty różnią się od siebie dość mocno.

1 miejsce: Oferta księgowości w Alior Bank

Alior Bank oferuje nie tylko bezpłatny rachunek firmowy, ale także całkowicie darmowe usługi nowoczesnej księgowości online. Jak wskazują przedstawiciele banku, w aplikacji księgowej Alior Bank bardzo szybko i w pełni bezpłatnie można wygenerować ewidencję VAT w formie plików JPK.

Oprócz tego, można liczyć na wsparcie ekspertów, np. otrzymać informacje o prowadzeniu i finansowaniu działalności, podatkach, marketingu czy dotacjach także otrzymać dedykowane oferty i rabaty dla firm. Księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej Alior Banku posiada też bazę dokumentów – wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak formularze i wnioski, mamy dzięki temu pod ręką w jednym miejscu.

2 miejsce: Konto firmowe połączone z księgowością w Pekao

Pekao, jeden z najpopularniejszych polskich banków, przygotował wyjątkowo atrakcyjną ofertę księgowości online dla przedsiębiorców pod nazwą Księgowość z Żubrem. Bank wskazuje, że jest to coś „znacznie więcej niż tylko prowadzenie księgowości”, ponieważ system jest wyposażony w wiele dodatkowych funkcjonalności, dzięki którym prowadzenie firmy jest zdecydowanie prostsze. Księgowość z Żubrem to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, bez względu na to, w jakiej branży działamy.

Do najważniejszych atutów konta firmowego Pekao z Księgowością z Żubrem zaliczamy:

 • możliwość bezpłatnego przetestowania narzędzia przez miesiąc a potem za zaledwie 9 zł netto miesięcznie,
 • szybkie i proste wystawianie faktur,
 • funkcja rozliczania podatku dochodowego,
 • możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia dedykowanego księgowego,
 • dostęp do księgowości firmy w pełni online, z dowolnego miejsca na świecie,
 • dostęp do księgowości z poziomu aplikacji mobilnej.

3 miejsce: mKsięgowość, czyli konto firmowe z księgowością w mBanku

mKsięgowość to wyjątkowa oferta, która stanowi połączenie konta bankowego i księgowości. Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania, może zautomatyzować wiele czynności związanych z księgowością. Dzięki mKsięgowości można zarządzać finansami z wykorzystaniem jednego serwisu – wystawiać faktury, obliczać podatki oraz korzystać ze wsparcia dedykowanego księgowego. mKsięgowość można uruchomić po założeniu standardowego rachunku firmowego.

Niewątpliwym atutem księgowości w mBanku jest fakt, iż w wersji podstawowej może być nawet w pełni bezpłatna. Pakiet ten nazywa się mOrganizer finansów – opłata w tym przypadku wynosi od 0 do 200 zł w zależności od wybranych usług. Posiadacze tego pakietu otrzymują aplikację pozwalającą na szybkie wystawianie faktur, automatyczne obliczanie podatków, sporządzanie formatek przelewów do ZUS i US oraz zamykanie miesiąca. Za pośrednictwem aplikacji można też stworzyć listę zadań do wykonania.

4 miejsce: Konto firmowe z księgowością w Santander – jak działa?

W Santander konto firmowe z księgowością działa na nieco innych zasadach. Mianowicie – posiadacze rachunku firmowego Santander zyskują możliwość skorzystania z e-księgowości w profesjonalnej firmie księgowej InFakt w cenie od 5 zł netto miesięcznie.

Do najważniejszych zalet księgowości InFakt w ramach konta firmowego Santander zaliczamy:

 • możliwość wystawiania i wysyłania faktur za pośrednictwem aplikacji mobilnej,
 • niska cena,
 • wszystkie faktury w jednym miejscu,
 • możliwość skorzystania ze wsparcia dedykowanego księgowego,
 • opcja generowania i wysyłania plików JPK_VAT.