Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Dla zadłużonych » Jak żyć z długami nie do spłacenia – sprawdzone sposoby na szybkie wyjście z długów

Jak żyć z długami nie do spłacenia – sprawdzone sposoby na szybkie wyjście z długów

Statystyki pokazują, że Polacy są absolutnymi rekordzistami pod względem liczby zadłużeń. Szybkie pożyczki wydają się być świetnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Niestety, niektórzy zaciągają chwilówki w sposób bezrefleksyjny, co w konsekwencji prowadzi do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Życie ze sporymi długami wydaje się niezwykle karkołomnym zadaniem. Z myślą o wszystkich osobach, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, przygotowaliśmy niniejszy artykuł. Tłumaczymy, jak krok po kroku wyjść z długów. 

Najlepsze kredyty konsolidacyjne – połącz wszystkie długi w jeden z niższą ratą

Co zrobić, gdy liczba długów jest coraz większa? 

Życie ze sporymi długami niestety nie jest łatwe. Nieustanna świadomość tego, że do spłaty pozostało nam jeszcze tak wiele pieniędzy, powoduje, że jesteśmy sfrustrowani i spięci. Nasze samopoczucie jest bardzo złe. Taki stan może również w negatywnym stopniu oddziaływać na nasze relacje z rodziną oraz przyjaciółmi.

Sam fakt bycia nierzetelnym dłużnikiem jest dość wstydliwy, dlatego wiele osób nie przyznaje się do tego nawet najbliższym. Jak żyć z długami? To pytanie, które zdaje sobie wiele zadłużonych osób. Poniżej omawiamy najważniejsze wskazówki. Zastosowanie się do nich z pewnością pomoże Państwu w wyjściu na prosta. 

Po pierwsze: nie poddawać się 

Jeśli nasza sytuacja materialna jest tragiczna, często mamy ochotę po prostu się poddać, ponieważ uważamy, że powolna spłata zobowiązań i tak nam nic nie da. Takie działanie to najgorsze, co możemy zrobić w tej sytuacji. Jeżeli nie będziemy sukcesywnie spłacać choć części powstałego długu, wierzyciel najpewniej naliczy kolejne odsetki karne. A to spowoduje, że nasza sytuacja finansowa stanie się jeszcze gorsza. 

Niektórzy dłużnicy obierając strategię polegającą na nie odbieraniu połączeń oraz listów pochodzących ze strony wierzyciela lub firmy windykacyjnej. Na krótki czas takie działanie rzeczywiście może nam pomóc w zapomnieniu o istniejącym zadłużeniu, jednak nie spowoduje to, że nie unikniemy konieczności spłacenia swojego długu.

Wierzyciel, który zauważy, że dłużnik nie jest skory do współpracy, może również bardzo szybko podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do komornika. Jak wiadomo, komornik może zająć nasze konto bankowe oraz szereg cennych przedmiotów i nieruchomości. Zachęcamy, aby spróbować dojść do porozumienia z wierzycielem i nie poddawać się. Wierzymy, że uda się znaleźć takie rozwiązanie, które będzie korzystne dla obu stron. 

Codzienne oszczędności, czyli zaciśnięcie pasa 

Spora liczba zaległych zobowiązań finansowych powinna nas także skłonić do zmiany swoich nawyków oraz wyborów konsumenckich. Na czym można oszczędzić? Liczba możliwości jest naprawdę spora. Pod lupę należy wziąć przede wszystkim swoje codzienne zakupy. Zrezygnujmy ze wszystkiego, co nie jest nam niezbędne. Zaopatrujmy się tylko w to, co jest nam potrzebne do przeżycia.

Kolejna istotna porada: zamiast sięgać po produkty najpopularniejszych marek znacznie taniej będzie kupić towary marek własnych dostępne w super marketach. Rezygnacja z produktów premium może pozwolić zaoszczędzić nam nawet kilkaset złotych w skali miesiąca. Zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na spłatę długów. 

Połącz wszystkie kredyty w jeden wnioskując o kredyt konsolidacyjny 

Jeśli posiadamy zadłużenia w kilku bankach lub instytucjach pożyczkowych, bardzo dobrym rozwiązaniem może być zawnioskowanie o kredyt konsolidacyjny. Istotą takiego produktu finansowego jest połączenie wszystkich zobowiązań w jedno – z dłuższym terminem spłaty oraz zdecydowanie niższą miesięczną ratą. 

Sprawdź: Ranking kredytów konsolidacyjnych

Bank, który udzieli nam kredytu konsolidacyjnego, przejmie wszystkie nasze dotychczasowe długi. W ten sposób zaproponuje nam kredyt na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Kredyt konsolidacyjny cechuje niska rata oraz długi okres kredytowania. Dla kredytobiorcy jest to także ogromna wygoda, ponieważ od tej pory będzie musiał wysyłać przelew tylko do jednej instytucji bankowej. 

Komu poleca się zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego? Sprawdzi się on przede wszystkim u tych osób, które z powodu sporej liczby zadłużeń w różnych bankach i firmach pożyczkowych wpadły w spiralę zadłużenia. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego pozwoli na spokojną spłatę całego zadłużenia. Mimo tego, iż okres jego spłaty będzie nieco dłuższy, to pozwoli nam on wyjść ze wszystkich długów oraz ze spokojem patrzyć w przyszłość.