Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Opinie pożyczek » Alfa Kredyt – opinie i recenzja

Alfa Kredyt – opinie i recenzja

Alfa Kredyt to łotewska firma pożyczkowa oferująca swoje usługi polskim klientom od 2013 roku. Ma spore doświadczenie w oferowaniu pożyczek krótkoterminowych, czyli chwilówek. Zarówno nowi jak i stali klienci Alfa Kredyt mogą uzyskać pożyczkę w kwocie od 100 do maksymalnie 5000 złotych. Termin spłaty zawsze wynosi 30 dni. Alfa Kredyt zdobył w przeszłości sporo nagród, m.in. certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy.

Alfa Kredyt – informacje o pożyczce

 
Darmowa pożyczka  Nie
Pierwsza pożyczka  500 – 3000 zł
Kolejna pożyczka  Maksymalnie 6000 zł
Czas na spłatę  30 dni
Wiek  21-75 lat
Minimalny wymagany dochód  0 zł
Czas wypłaty środków 15 minut
Wniosek ZŁÓŻ WNIOSEK W ALFA KREDYT

Alfa Kredyt opinie 

Alfa Kredyt udziela pożyczek krótkoterminowych polskim klientom od kilku lat. Firma posiada łotewskie korzenie i prowadzi działalność także w innych europejskich krajach, dlatego zalicza się ją do grona najbardziej doświadczonych pożyczkodawców. Nowi klienci, którzy nigdy nie korzystali z usług tej firmy, na początek mogą otrzymać nawet 5000 złotych pożyczki. Na dokładnie taką samą sumę mogą liczyć klienci, którzy korzystają z oferty Alfa Kredyt częściej. 

Czy w internecie można znaleźć opinie na temat firmy pożyczkowej Alfa Kredyt? Przygotowując niniejszy artykuł znaleźliśmy sporo recenzji dotychczasowych pożyczkobiorców tej firmy. Zdecydowana większość opinii na temat Alfa Kredyt jest pozytywna. Czym pożyczkodawca zasłużył sobie na pozytywne opinie? Przede wszystkim wysokimi kwotami pożyczek oraz ograniczoną do minimum liczbą formalności. Do uzyskania pożyczki w Alfa Kredyt w zupełności wystarczy nam dowód osobisty. Zastrzyk gotówki możemy otrzymać bez wychodzenia z domu nawet po 15 minutach od zaakceptowania naszego wniosku przez konsultantów Alfa Kredyt. 

Które rejestry dłużników są sprawdzane przez Alfa Kredyt? 

Alfa Kredyt przed wydaniem pozytywnej decyzji pożyczkowej przeprowadza wnikliwą analizę zdolności oraz historii kredytowej klienta. W tym celu sprawdza, czy dane klienta nie widnieją w jednej z ogólnopolskich baz dłużników. Oto lista rejestrów dłużników weryfikowanych przez Alfa Kredyt: 

 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK), 
 • Krajowy Rejestr Długów (KRD),
 • Baza Związku Banków Polskich,
 • Krajowe Biura Informacji Gospodarczej (KBIG), 
 • Credit Check. 

Kto może zostać klientem Alfa Kredyt? 

Alfa Kredyt na swojej stronie internetowej przedstawia dokładne wytyczne co do charakterystyki swoich klientów. Aby móc zaciągnąć pożyczkę w Alfa Kredyt, trzeba spełniać następujące warunki: 

 • wiek od 21 do 75 lat,
 • posiadanie polskiego obywatelstwa, 
 • posiadanie ważnego dokumentu tożsamości,
 • posiadanie adresu zamieszkania na terenie Polski,
 • posiadanie statusu konsumenta (pożyczki są przeznaczone wyłącznie dla osób fizycznych),
 • posiadanie źródła dochodów, 
 • posiadanie dobrej historii kredytowej.

Jak wziąć chwilówkę w Alfa Kredyt – instrukcja krok po kroku 

 1. Wchodzimy na stronę internetową Alfa Kredyt, czyli https://www.alfakredyt.pl/. 
 2. Korzystając z kalkulatora pożyczkowego wybieramy interesującą nas kwotę pożyczki a także termin spłaty. W kalkulatorze pożyczkowym znajdzie się także informacja o RRSO oraz całkowitej kwocie do spłaty. 
 3. Klikamy wyróżniony przycisk i przystępujemy do wypełnienia wniosku. Należy w nim zawrzeć podstawowe dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer konta bankowego itd. 
 4. Firma pożyczkowa poprosi nas o weryfikację tożsamości. W tym celu należy przesłać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 grosz na numer konta wskazany przez pożyczkodawcę. Należy pamiętać o tym, aby przelew pochodził z konta bankowego należącego do wnioskodawcy. 
 5. Po weryfikacji tożsamości Alfa Kredyt wyda decyzję pożyczkową. Czas oczekiwania na wydanie decyzji pożyczkową wynosi z reguły zaledwie 15 minut. 
 6. Oczekujemy na przelew środków. Jeśli decyzja pożyczkowa będzie pozytywna, gotówka trafi na nasze konto jeszcze tego samego dnia.

Ile trzeba czekać na pieniądze w Alfa Kredyt? 

Złożenie wniosku o pożyczkę w Alfa Kredyt nie powinno nikomu zająć dużo czasu. Formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. Firma pożyczkowa wymaga od nas podania wyłącznie podstawowych danych osobowych. Dodatkowo, Alfa Kredyt dysponuje nowoczesnym systemem, dzięki któremu wnioski są rozpatrywane w sposób automatyczny. Oznacza to, że czas oczekiwania na decyzję pożyczkową wynosi maksymalnie kilka minut. O decyzji pożyczkowej zostaniemy poinformowani przez firmą poprzez SMS oraz wiadomość mailową. 

Jeśli wniosek o pożyczkę składaliśmy w godzinach pracy firmy, wówczas przelew pożyczki otrzymamy na swoje konto po 15 minutach. Na czas oczekiwania gotówkę wpływ ma także wybrany przez klienta sposób weryfikacji tożsamości. Swoje dane osobowe można potwierdzić za pomocą przelewu weryfikacyjnego bądź błyskawicznej aplikacji Instantor lub Kontomatik. 

Aby przelew weryfikacyjny oraz wypłata środków z pożyczki zostały zrealizowane w jak najkrótszym czasie, transakcje powinny być realizowane w obrębie jednej instytucji bankowej. Tego typu rozliczenia mają status transakcji wewnętrznych, dlatego mogą odbywać się przez całą dobę bez względu na sesje ELIXIR. Obecnie Alfa Kredyt prowadzi konta w następujących bankach: mBank, Alior Bank, PKO BP, Santander, Bank Pocztowy. Jeśli pożyczkobiorca posiada rachunek w innym banku niż te wymienione, wypłata środków z pożyczki może potrwać trochę dłużej. W takim wypadku środki trafią na konto odbiorcy zgodnie z harmonogramem sesji ELIXIR obowiązującym w danym banku. 

Ile kosztuje pożyczka w Alfa Kredyt? 

Poniżej przedstawiamy reprezentatywny koszt pożyczki w Alfa Kredyt dla kwoty 3000 złotych. Dane zamieszczone w poniższej tabeli pochodzą z kalkulatora pożyczkowego znajdującego się na oficjalnej stronie Alfa Kredyt. 

     
Kwota pożyczki 3000 zł
Wszystkie opłaty 464,70 zł
Odsetki 0 zł
Całkowita kwota do spłaty 3464,70 zł
Termin spłaty 30 dni
RRSO 479,48%

Alfa Kredyt – dane kontaktowe 

     
Nazwa firmy pożyczkowej Alfakredyt Sp. z o.o.
Kwota pierwszej pożyczki od 100 do maksymalnie 5000 zł
Siedziba firmy Pańska 96 lok. 38, 00-837 Warszawa
Adres e-mail info@alfakredyt.pl
Numer telefonu 876 181 062
Strona internetowa https://www.alfakredyt.pl/
Godziny pracy Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 20:00,
Sobota – Niedziela: 09:00 – 16:00
Wniosek ZŁÓŻ WNIOSEK