Szybki Zysk – darmowe pożyczki i kredyty online

Aktualne rankingi pożyczek, kredytów i kont bankowych

Strona główna » Porady » Pożyczki online – wady i zalety

Pożyczki online – wady i zalety

Internet daje nam obecnie ogromną liczbę możliwości. Za jego pośrednictwem możemy załatwiać mnóstwo codziennych spraw. Dostęp do sieci jest niezwykle przydatny, ponieważ dzięki niemu możemy otrzymać zastrzyk gotówki bez wychodzenia z domu. Pożyczki online są dziś oferowane zarówno przez banki jak i instytucje pozabankowe. Wnioskując o internetową pożyczkę możemy uzyskać środki na dowolny cel. Sprawdź, jakie są wady i zalety internetowych pożyczek. 

Pożyczki online – zestawienie najlepszych ofert

Zalety pożyczek online 

W chwili obecnej nie trzeba nawet wychodzić z domu, by otrzymać zastrzyk gotówki. Wystarczy, że posiadamy komputer lub smartfon z dostępem do internetu, a pieniądze mogą trafić na nasze konto jeszcze tego samego dnia. Do uzyskania pożyczki online nie jest konieczne spełnianie dużej liczby formalności. Aby otrzymać taki zastrzyk gotówki, wystarczy mieć 18 lat, konto w banku oraz źródło dochodu. Nie jest jednak konieczne przedstawianie jakichkolwiek papierowych dokumentów. Firmy pożyczkowe wierzą nam „na słowo”.

Oto zalety pożyczek online w pigułce: 

  • ograniczona liczba formalności, 
  • wnioskowanie bez wychodzenia z domu przez internet,
  • uzyskane pieniądze można wydać na dowolny cel,
  • krótki czas oczekiwania na przelew środków, 
  • firmy pożyczkowe akceptują różne źródła dochodu – umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło, rentę, emeryturę itd.,
  • pożyczki online są dostępne również dla osób zadłużonych.

Gotówka w 10 minut na koncie 

Szeroka dostępność to jednak nie jedyna zaleta pożyczek online. Cechuje je także wyjątkowo krótki czas oczekiwania na przelew środków. W przypadku niektórych firm pożyczkowych pieniądze są przelewane na konto klientów nawet po 10 minutach od wydania pozytywnej decyzji kredytowej. 

Pieniądze można wydać na dowolny cel 

Pożyczki online można wydać na dowolnie wybrany cel. Oznacza to, że w zależności od naszych potrzeb z pożyczki internetowej możemy sfinansować zakup nowego samochodu, telewizora, wyremontować mieszkanie lub wycieczkę zagraniczną. Niektórzy decydują się także na zaciągnięcie chwilówki online, by zyskać środki na bieżące wydatki lub spłacenie innych długów. Należy jednak pamiętać o tym, że spłata jednej pożyczki kolejną szybko może spowodować, że wpadniemy w spiralę zadłużenia.

Pożyczki za darmo 

Kolejny atut: pierwsza pożyczka dla nowych klientów w wybranych firmach pożyczkowych jest oferowana całkiem za darmo. Klient nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy, że spłaci całą pożyczoną kwotę w terminie. Prawda, że proste i wygodne? 

Sprawdź: Ranking darmowych pożyczek 

Pożyczki bez BIK 

Firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę z tego, że z ich usług korzystają także osoby, które spotkały się z odmową udzielenia finansowania w banku. Coraz więcej takich firm oferuje dlatego pożyczki bez BIK-u, co jest świetną wiadomością dla osób spłacających inne kredyty czy pożyczki. 

Sprawdź: Ranking pożyczek bez BIK 

Kiedy warto zawnioskować o pożyczkę online? 

O pożyczkę online warto ubiegać się wtedy, gdy mamy pewność, że poradzimy sobie z jej terminową spłatą. Najlepiej, gdy pożyczkobiorca posiada stałe źródło dochodu, dzięki któremu będzie on mógł spłacić swoje zobowiązanie na czas. Zarobki nie muszą być bardzo wysokie. Są firmy pożyczkowe, które mają w swojej ofercie pożyczki ratalne, dzięki czemu miesięczna rata nie jest dużym obciążeniem dla budżetu domowego. 

Wady pożyczek online 

Jakie są najistotniejsze wady internetowych pożyczek? Klienci zaciągający pożyczki online zwracają uwagę przede wszystkim na: 

  • krótki okres spłaty wynoszący około 30-60 dni, 
  • stosunkowo wysokie koszty, 
  • wymagane zabezpieczenie (w przypadku pożyczek opiewających na wysokie kwoty),
  • wysokie odsetki za opóźnienie w spłacie.

Zalecamy, aby do ofert internetowych pożyczek podchodzić z rozsądkiem. Jeśli termin spłaty wynosi zaledwie 30 dni, zastanówmy się dokładnie, czy będziemy w stanie spłacić całą należną kwotę. Przestrzegamy także przed zaciąganiem nowych chwilówek na spłatę poprzednich. W ten sposób szybko możemy wpaść w spiralę zadłużenia.